McDonald´s ukazuje cyklus rPET lahví pomocí loop videí

pondělí, 19. prosince 2022, 07:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci zimní kampaně McDonald´s představuje životní cyklus rPET lahví na sociálních sítích pomocí krátkých loop videí.

Z nového spotu McDonald´s, zdroj: McDonald´s

Z nového spotu McDonald´s, zdroj: McDonald´s

McDonald´s ve spolupráci s Kofola ČeskoSlovensko letos ohlásila přechod na prodej vody Rajec v rPET lahvích. V rámci zimní kampaně představuje tento krok na sociálních sítích, a to ve formátu videí s rPETkou v hlavní roli a také krátkých loop videí.

Videa odkazují na hlavní princip – k uzavřenému stále se opakujícímu cyklu, který výrobu i život rPET lahví vystihuje. V popisku pak zájemci najdou základní informace o procesu výroby, recyklaci a znovupoužití. „Tato témata nemusí být jen o číslech. Proto jsme se rozhodli jít cestou kreativních a neotřelých videí a loopů umístěných na sociálních sítích a YouTube. Videa hravým, ale zároveň poučným způsobem vysvětlují přínosy rPET lahví a formát nekonečně se opakujících gifů prezentujeme naše dvě hlavní myšlenky – obnovitelnost a udržitelnost,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR společnosti McDonald´s.

Zdroj: McDonald´s

Zdroj: McDonald's

Zavedení vody Rajec v rPET obalech je dalším krokem společnosti k šetrnějšímu podnikání, zároveň je součástí dlouhodobé udržitelné kampaně s názvem Naše protože. V rámci ní minulý rok například společnost umístila pro podporu lokální biodiverzity ptačí budky a hmyzí hotely do okolí svých restaurací, představila projekt Trash Patrols, tedy uklízecí čety složené ze zaměstnanců a dobrovolníků, které uklízí okolí restaurací či výletní místa v regionech, nebo navázala spolupráci s písničkářem Pokáčem. „Odpovědné podnikání s důrazem na ohleduplnost vůči životnímu prostředí je dlouhodobě jedním z hlavních pilířů společnosti McDonald´s, a to nejen ve světě, ale i u nás. Kampaní Naše protože a jejími dílčími projekty se snažíme zákazníkům i široké veřejnosti prezentovat naše udržitelné kroky, čísla i statistiky trochu zábavnější, nenásilnou ale stále jasnou a srozumitelnou formou,“ dodává Pajurková.

O komunikaci společnosti na sociálních sítích se stará agentura Follow Bubble, která také stojí za videi ze života rPETky, PR komunikaci zaštiťuje agentura MSL.

-mav-