AI Restart o umělé inteligenci v marketingu i jiných oborech

Akce již proběhla 22. 06. 2023

První ročník AI Restartu je určený marketingovým manažerům, specialistům, online marketérům, agenturním i freelance konzultantům a také majitelům menších a středních firem.

Zdroj: Taste

Zdroj: Taste

Celodenní konference AI Restart nabídne dvanáct přednášek zaměřených na využití umělé inteligence především v marketingu, ale i dalších oblastech práce. Novinky, trendy a příklady úspěšného využití AI představí několik osobností z oblastí marketingu, technologií, médií či výzkumu. Konference se koná ve čtvrtek 22. června 2023 v pražském kině Dlabačov. Pořádá ji digitální agentura Taste, která vlastní specializaci o využití AI v marketingu právě rozšířila. 

Jedním z hlavních řečníků bude Petr Koubský, redaktor Deníku N pro vědu a techniku, který uvede svou přednášku na téma „Umělá inteligence nahradí netvůrčí duševní práci". Koubský je odborníkem na umělou inteligenci a jeho přednáška se zaměří na rychlý nástup velkých jazykových modelů (LLM) a jejich potenciál v budoucnosti.

Eduard Hlava, zakladatel Plexima.io, ukáže praktické příklady, jak AI může posunout CRM systém na úplně novou úroveň. Předá také návod, jak získat CRM systém, který bude sloužit po celý život.

Daria Hvížďalová, česká specialistka na umělou inteligenci, se bude ve svém vystoupení zabývat využitím umělé inteligence k efektivnějšímu vzdělávání a rozvoji, a to nejen v oblasti leadershipu.

Zdeněk Pešička a Jan Janoušek, PA Specialista a Senior Account Strategist v Taste, se budou věnovat strategickému využití AI ve výkonnostním marketingu. Jejich přednáška se zaměří na možnosti, jak pomocí umělé inteligence řešit úkoly v oblasti marketingu, a přinese i praktické ukázky.

Michal Krčmář, CMO Nintendo, předá návod, jak generovat grafiku pomocí AI. Podívá se na to, jak propojit AI tooly s grafickými programy a generováním final assetů pro marketing. Zaměří se na propojení s copywritingem přímo na case study k zadávání pro B2C i B2B segment. Zároveň odhalí, jak AI design vnímají profesionálové v Silicon Valley, a jak se s nimi dá spolupracovat. 

Anna Bohoněk, vedoucí obchodního rozvoje a marketingu InSpace Proximity, odhalí praktické využití nástroje ChatGPT a dalších automatizačních řešení pro sales aktivity. Ukáže, jak mohou tyto moderní technologie zefektivnit komunikaci s klienty, kvalifikaci leadů, předpověď prodeje a další klíčové oblasti.

Daniel Nytra, poradce online marketingu pro nezávislé profesionály a zakladatel Nytra Digital, ukáže, proč a jak některé e-shopy vydělávají na databázi kontaktů a jiní se pachtí za drahou novou akvizicí. Jak pomůže e-shopům funnelový prodej. A jako bonus představí případové studie malého, středního i velkého e-shopu.

Ivan Kutil, jeden z nejvýraznějších odborníků na Google v Česku, pomůže začít s Generative AI od Google. Ukáže, jak velké jazykové modely mění kompletně pravidla hry při práci s textem a obrázky, jak můžeme začít používat PaLM pro generování textu, nebo co umí Imagen pro generování obrázků.

Martin Kváš, zakladatel aplikace Jája.ai a COO / AI Consultant v agentuře Forecom, bude ve své přednášce mluvit o tom, jak za pomoci AI rozjeli vlastní aplikaci úplně od nuly - ve třech lidech, po večerech, při full time zaměstnání, bez investorů. Ukáže, na co všechno použili při práci AI, ať už se jednalo o UX/UI, design, vývoj, marketingovou komunikaci nebo webový obsah, včetně konkrétních nástrojů a promptů.

David Bureš, zástupce SEO Team Leadera v agentuře Taste a Lukáš Kostka, SEO konzultant v agentuře Effectix, povedou panelovou diskuzi včetně praktických ukázek, jak na klasifikaci klíčových slov pomocí AI toolů, jak si usnadnit práci směrem ke copywriterům či jak si urychlit práci při tvorbě článků. 

Marek Šimkovský, Design Lead v House of Řezáč, nám představí, jak změnilo AI marketing a jak se to přímo dotýká lidí, kteří v marketingu pracují. Ukáže rizika, která AI přináší pro organizace a jejich zaměstnance zároveň s návodem, jak nimi pracovat.  

Další podrobnosti najdete na webových stránkách akce zde.