ARfest Prague o možnostech rozšířené reality

Akce již proběhla 22. 10. 2021

Nakolik je rozšířená realita jen zábava a jaké možnosti skýtá např. v reklamě? Co všechno umí a kam směřuje její vývoj? Na tyto otázky bude odpovídat festival ARfest Prague 2021.

Vizuál festivalu ARfest, zdroj: ARfest Prague 2021

Vizuál festivalu ARfest, zdroj: ARfest Prague 2021

Druhý ročník festivalu o rozšířené realitě (AR, augmented reality) ARfest Prague 2021 se uskuteční v pátek 22. října 2021. Je určen pro kreativce, marketéry či tvůrce. Festival bude přenášen online živě z prostor pražského Palladia. Virtuální vstupenky budou pro všechny zájemce k dispozici zdarma – stačí se zaregistrovat zde.

AR neboli augmented reality (rozšířená realita) je způsob, který pomocí technologického zařízení (nejčastěji smartphone) rozšiřuje reálný svět o virtuálně vytvořené objekty. Nakolik je to jen zábava a jaké možnosti skýtá např. v reklamě? Co všechno umí a kam směřuje její vývoj? Dočkáme se MR (mixed reality)? Co je to XR? Tato témata se budou na festival Arfest Prague probírat.

V pátečním programu se představí více než 12 spíkrů z celého světa – ať už z řad tvůrců, nebo přednášejících ze společností jako např. Facebook, která je průkopníkem této technologie. Vystoupí také zástupci Amnesty International a účastníci také uvidí i ukázku AR potenciálu ve světě sociálních sítí.

„Jde o první festival na světě, jenž se věnuje rozšířené realitě a jeho hlavním posláním je propojit nejlepší světové osobnosti a kreativce z oblasti AR se značkami s různorodým spektrem i širší veřejností. Díky tomuto dialogu můžeme rozšiřovat hranice naší reality a dělat jí ještě zábavnější pro všechny,” sdělil Pavel Max Vincenc, zakladatel festivalu.

Součásti programu ARfestu budou Palladium AR days ve dnech 20.-24.10. 2021. V těchto dnech bude každý návštěvník Palladia moci zdarma vyzkoušet světové AR filtry přímo v prostorách obchodního centra.

Podrobný program si můžete prohlédnout zde.