Digimedia 2019 se věnuje druhé vlně digitalizace

Akce již proběhla 05. 06. 2019

Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 je hlavním tématem letošního ročníku konference Digimedia.

Koncem letošního listopadu začne v Praze druhá televizní digitalizace (DVB-T2), právě jí se bude věnovat 14. ročník odborné konference Digimedia 2019. Uskuteční se 5. června 2019 v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách.

Tradičně nejobsazenější bude úvodní blok konference zaměřený na druhou televizní digitalizaci spojenou s přechodem na DVB-T2. Zahájí jej generální ředitel České televize Petr Dvořák. V panelu dále vystoupí technický ředitel ČT Martin Kratochvíl. Komerční televize zastoupí ředitel právní sekce skupiny TV Nova Štěpán Peichl, výkonný ředitel FTV Prima Vladimír Pořízek, generální ředitel televize Óčko Štěpán Wolde a ředitel Divize Zpravodajství a TV ze společnosti Seznam.cz Jakub Unger.

Své zastoupení v prvním panelu budou mít i menší tematické televizní stanice, za které promluví jednatelka společnosti Atmedia Czech Michaela Vasilová. Promluví také operátoři celoplošných sítí DVB-T a DVB-T2: za České Radiokomunikace ředitel regulace Marcel Procházka a za Digital Broadcasting ředitel vnějších vztahů Martin Roztočil.

Úvod druhého bloku konference bude patřit neterestrickým formám šíření televizního signálu. Třetí blok konference se tradičně zaměří na digitální rozhlas.

Podrobný program celé akce naleznete na webu www.acra-mk.cz, kde se lze také zaregistrovat.