Jak se dělá televize? Na akci dorazí tváře ČT

Akce již proběhla 02. 11. 2018 - 03. 11. 2018

Příbramská školní televize GymTV připravila pátý ročník projektu Jak se dělá televize. Přijede na ní řada tváří z České televize.

Foto: GymTV

Foto: GymTV

Jak se dělá televize? Tuto otázku si opět položila školní televize GymTV a pozvala do Příbrami jak odborníky z České televize, tak redaktory školních televizí z celé republiky. Setkají se 2. a 3. listopadu na Gymnáziu Příbram v rámci pátého ročníku projektu Jak se dělá televize s Českou televizí. Veškerý páteční i sobotní program je volně přístupný veřejnosti a kromě prezentace tvorby jednotlivých televizí nabídne také besedy a přednášky s hosty.

Do Příbrami po třech letech znovu zavítají například moderátoři Václav Moravec a Jakub Železný nebo meteoroložka Taťána Míková. „Řada hostů se ale do našeho projektu zapojí letos poprvé,“ říká Ondřej Luks, šéfredaktor studentské televize GymTV. Pozvání přijala například Světlana Witowská, moderátorka Událostí nebo nedávné volební politické debaty, dále její kolega Martin Řezníček, bývalý zpravodaj v USA, a také Oldřich Borůvka, reportér a odborník na moderní technologie ve vysílání. Další hosty zveřejní organizátoři v následujících dnech na webových stránkách projektu.

Známá už jsou také jména školních televizí, které se projektu zúčastní. Nejvzdálenější přijede z Návsí, účast potvrdily ale i redakce z Prahy, Chomutova, Ostravy, Rumburku nebo Rychnova nad Kněžnou.

Celý program budou také přímo redaktoři GymTV přenášet živě na internet. Stále dostupnější vysílací technika jim umožňuje streamovat přímé přenosy, díky podpoře firem CZC.cz a Syntex Praha navíc budou moci přenášet takřka všechny besedy. Živé vysílání bude dostupné na odkazu www.jaksedelatelevize.cz/zive.