Lidský kapitál: Jak doba mění potřeby lidí a firem

Akce již proběhla 20. 09. 2023

Šestý ročník konference se zaměří na proměnu potřeb zaměstnanců a lidí a popíše trendy na poli lidských zdrojů.

Ilustrační foto, zdroj: Blue Events

Ilustrační foto, zdroj: Blue Events

Víc než dvě třetiny personalistů si myslí, že jejich zaměstnanci jsou s benefity spokojení. Realita je však dost odlišná a v posledních letech spokojenost zaměstnanců klesá. O jaké benefity mají ve skutečnosti největší zájem? A jak si stojí české firmy v globálním měřítku nejsilnějších trendů na poli lidských zdrojů? I o tom budou diskutovat dvě desítky expertů z oblasti HR 20. září v České národní bance na konferenci Lidský Kapitál 2023 z produkce společnosti Blue Events.

Jeden z programových bloků konference se zaměří na proces změny mindsetu zaměstnanců v oblasti využití technologií. Publikum se bude dále moci inspirovat příklady, jak může být HR nositelem implementace nových technologických nástrojů pro zefektivnění hiringu nebo jak velké riziko z pohledu kyberbezpečnosti pro firmu nese každý jednotlivec ve firmě. Komplexní pohled na technologie doplní vedoucí socioekonomického think tanku Smart Society při Mendelově univerzitě v Brně Martina Rašticová se závěry studie věnované technostresu.

Program také zaostří na to, jak konkrétně můžou ti, kdo rozvíjí lidi v byznysu, posunout i celospolečenská témata. A to v oblasti zaměstnaneckých exekucí díky Radku Háblovi, autorovi Mapy exekucí a zakladateli Institutu prevence a řešení předlužení (stojí za úspěšnou dokumentární sérií České televize V exekuci) a dále také v oblasti vzdělávání díky Martinu Kozlovi z organizace Učitel naživo.

Publikum se bude moci seznámit také s aktuálními daty z trhu práce od Tomáše Ervína Dombrovského nebo příklady z oblasti employer brandingu. Panelovou diskusi, ve které se sejdou zástupci HR a vedení firem Abydos, Družstevní závody Dražice, GZ Media, Ikea, Nestlé Česko nebo Notino bude moderovat a celým dnem provede Michael Rozsypal.

Program konference najdete zde.