Podzimní konference AKTV o pozornosti i nové studii

Akce již proběhla 22. 11. 2022

Hlavním bodem programu podzimní konference AKTV bude historicky první výzkum realizovaný pro AKTV, a to česká edice studie Track the Success.

Ilustrační foto, zdroj: AKTV

Ilustrační foto, zdroj: AKTV

Tradiční podzimní konference Asociace komerčních televizí (AKTV) se letos bude konat 22. listopadu 2022 ve Spojce Karlín a jejím spolupořadatelem bude i slovenská Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS). Hlavním bodem programu bude historicky první výzkum realizovaný pro AKTV, a to česká edice studie Track the Success. Konference se bude konat pod záštitou nově vytvořené značky ScreenVoice Talks. Ta nově zastřešuje konferenční aktivity AKTV a dále rozvíjí brand ScreenVoice, který marketérům, reklamním agenturám a zadavatelům přináší pravidelnou inspiraci ze světa (nejen) televize, televizní reklamy a total videa.

Studie Track the Success původně vznikla v německy mluvících zemích a její DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko) verzi prezentovali na loňské konferenci zástupci realizátora a berlínské agentury eyesquare. Ta ve spolupráci s výzkumnými odděleními členů AKTV zpracovává i českou verzi studie tak, aby byly výsledky vzájemně porovnatelné. Účastníci se tak například dozvědí, jak je identická reklama vnímaná v TV, BVOD, na YouTube a Facebooku.

„Televizní reklama je v dnešní době stále častěji opředena různými mýty a předsudky a nezřídka bývá její přínos porovnáván s videoreklamou v online prostředí a sociálních sítích. Studie Track the Success přináší odpovědi, jak je to s pozorností a vnímáním videoreklamy v různých prostředích. Testování probíhá na českých reklamách, s českých obsahem, v reálných domácnostech na jejich vlastním zařízení. Je to velmi sofistikovaný výzkum, který dá reklamním zadavatelům průkazné odpovědi,“ říká Jan Vlček, prezident AKTV a generální ředitel TV Nova.

Téma pozornosti na konferenci uvede Matt Hill, ředitel výzkumu a plánování britského Thinkboxu. Jeho prezentace „Attention in Context“ ukáže, proč je pozornost v reklamě tak důležitá, jak ji přilákat, udržet a v neposlední řadě také jak ji změřit.

Závěrečnou řečnicí bude ekonomka, porotkyně IPA a WARC Effectiveness Awards a sloupkařka WARC a Marketing Week  Grace Kite. Její specializací je efektivita marketingu a ve své prezentaci představí přínosy televizní reklamy pro online značky, jejichž přítomnost na TV obrazovkách každoročně stoupá.

Konference se i letos bude konat v době oslav Světového dne televize, který každoročně připadá na 21. listopadu. Jednotlivé ročníky jsou věnovány vlastnostem televizního mediatypu, v uplynulých letech se tak propagovala například její důvěryhodnost, kvalita, rozmanitost nebo prospěšnost. Letošním tématem pak bude pozornost. Více informací je k dispozici na webových stránkách.