Prague Media Point se zaměří na to, co funguje

Akce již proběhla 01. 12. 2020 - 11. 12. 2020

Letošní ročník konference Prague Media Point je rozložen do několika dnů, uskuteční se online.

Zdroj: Prague Media Point

Zdroj: Prague Media Point

Sedmý ročník konference Prague Media Point se uskuteční během šesti dní v období 1.-11. prosince 2020, praktické workshopy se odehrají 12 a 13. prosince. Konference se uskuteční pouze online.

Letošní téma je What’s Working (Co funguje), cílem je soustředit se na úspěšné projekty a přístupy, kterými se lze inspirovat a zkusit je přenést do jiného prostředí.

Na programu bude 36 diskuzí rozdělených do 4 hlavních tematických okruhů.

1. a 4. prosince 2020

  • V segmentu svobody médií vystoupí například Roman Imielski, zástupce šéfredaktora Gazety Wyborczy nebo András Földes, novinář z nově vzniklého Telex.hu. Segment o klimatické změně se bude soustředit na využití postupů žurnalistiky zaměřené na řešení. V segmentu Covid-19 představí Karin Wahl-Jorgensen, profesorka Cardiffské školy médií, žurnalistiky a kultury výsledky svého poledního výzkumu o vlivu koronaviru na práci lokálních novinářů. Segment diversity uvede Gro Engen z Norské veřejnoprávní televize prezentací o konstruktivním debatním formátu.

5. prosince 2020

  • Workshop o digitální a osobní bezpečnosti s investigativním novinářem Stevanem Dojcinovicem – pro novináře z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska zdarma.

8. prosince 2020

  • Růst a inovace - jak si mohou organizace samy pomoci. Tento den bude věnován komunikaci s publikem. Vystoupí Jennifer Brandel, zakladatelka organizace Hearken, dále Oriana Leckert z Kickstarteru, nebo David Skok, šéfredaktor The Logic a další.

10. prosince 2020

  • Pohled akademiků: Z řady prezentací zmiňujeme např. Astrid Gynnild, profesorku z Univerzity v Bergenu, která zkoumala trasovací aplikace pro koronavirovou pandemii.

11. prosince 2020

  • Investigativní žurnalistika: Tento den se zaměří na některé ze zásadních investigativních případů poslední doby jako Group America, šetření o americko-srbském drogovém gangu, o němž bude hovořit Stevan Dojcinovic z KRIKu nebo Kočnerova knihovna – projekt, který zpřístupnil novinářům data získaná při vyšetřování vraždy Jána Kuciaka. Tento projekt představí Pavla Holcová z investigace.cz.

Dále konference nabídne ještě workshopy. Kompletní program je zveřejněn zde.

Pro novináře, odborníky z médií a akademiky je registrace zdarma.