Primetime for Big Data: Jak lze změnit byznys díky AI?

Akce proběhne 21. 11. 2024

Příspěvky, inspirace a praktické ukázky od odborníků v oboru dat a umělé inteligence zazní na dalším ročníku konference Primetime for Big Data.

Ilustrační foto, zdroj: Blue Events

Ilustrační foto, zdroj: Blue Events

Jak mohou data měnit byznys? Jak využít umělou inteligenci k dosažení růstu a implementaci inovací? Tyto a další otázky se budou řešit na 10. ročníku konference Primetime for Big Data, která proběhne 21.11.2024 v Národní technické knihovně v Praze a pořádá ji společnost Blue Events

Příprava na éru AI není jen o technických dovednostech, ale také o schopnosti adaptace a seberozvoje, o čemž bude hovořit Jiřina Nedbálková z KB. „Zůstaňte zvědaví, otevření novým možnostem a nebojte se vyzkoušet nové přístupy. To vám pomůže nejen přežít, ale i prosperovat v rychle se měnícím světě.“

Pro efektivní využití umělé inteligence je zásadní Master Data Management. Rainer Packbier, Dun & Bradstreet Deutschland, vysvětlí, jak umožňuje organizacím sjednotit a spravovat data napříč různými zdroji a jak tím zajišťuje jejich kvalitu a konzistenci. S dobře nastaveným MDM mohou firmy lépe trénovat AI modely, zrychlit analýzy a získat insighty, což vede k informovanějším rozhodnutím a větší konkurenceschopnosti.

Kateřina Ščavnická z Kiwi.com představí, jaký rámec pro správu dat poskytuje Data Governance. Pomáhá minimalizovat náklady spojené s jejich zpracováním a umožňuje organizacím definovat pravidla a postupy, které snižují riziko chyb a duplicity dat, přičemž zvyšuje jejich kvalitu a dostupnost.

Datová kvalita a důvěryhodnost jsou klíčové pro úspěšné rozhodování a strategické plánování. Dalibor Šrámek a Luděk Šafář ze SAS pohovoří o tom, jak důležité je zabezpečení a ochrana soukromí dat, aby byly chráněny citlivé informace před neoprávněným přístupem. Správná datová integrace a zpřístupnění dat umožňují organizacím efektivně sdílet informace napříč odděleními a posílit tak jejich spolupráci.

Příspěvek Vojty Tůmy, Keboola nazvaný „Za hranice dashboardů" se zaměří na rychlé vytváření interaktivních datových aplikací pomocí moderních nástrojů. Ukáže, jak transformovat data do uživatelsky přívětivých rozhraní.

V druhém bloku Michaela Onuferová z Microsoftu přiblíží, jak AI, konkrétně Copilot, může transformovat proces analýzy dat.

Jak využít umělou inteligenci k optimalizaci e-commerce strategií prozradí Michal Mašika, Notino. Ukáže, jak může AI zlepšit personalizaci zákaznické zkušenosti, efektivitu marketingových kampaní a analýzu dat pro lepší rozhodování.

Jak využít data jako trumf nad konkurencí, rozebere Radovan Oprendek z O2. Na něj naváže Martin Hlůže, Mastercard, s doporučeními, jak využít data pro informace o zákaznických návycích či trendech v jejich chování a preferencích a z toho vyplývající lepší zacílení marketingových aktivit a optimalizaci nabídky.

Moderní technologie umožňují přesnější cílení i v tradiční televizní reklamě. Jan Lajka, FTV Prima a Tomáš Hynčica, NADA Research prozkoumají strategie a nástroje, které umožňují segmentaci publika, personalizaci obsahu a měření efektivity reklamních kampaní pro tyto segmenty.

Program konference završí panelová diskuse za účasti expertů, jako Martin Gerneš z KB, Michal Kecera z Rohlík Group, Miloš Myšička z Imper, Viktor Šohájek z Bytegarden Data Butique a David Švenka z Alza. Budou debatovat o využití plného potenciálu dat a maximalizaci jeho dosahu, a jak tomu napomoci umělá inteligence.

Více informací a možnosti registrace najdete zde.