Retail in Detail: O cenách strategicky

Akce již proběhla 11. 06. 2019

Cenotvorba jako součást marketingového mixu bude dalším tématem konference Retail in Detail. Uskuteční se 11. června.

Série odborných konferencí Retail in Detail, zabývajících se tématy rozvoje maloobchodu, pokračuje 11. 6. 2019 dalším dílem, věnovaným  tématu tvorby cen

Náš maloobchodní trh prošel za 30 let revolucí – od státem pevně stanovených cen až k cenám, které jsou totálně „tekuté“. Více než polovina obratu se realizuje za tzv. akční ceny - se slevou. Konference se zaměří na to, jak se správná cenotvorba může stát základem úspěšného retailového byznysu.

Úvod konference Retail in Detail/ Strategic Pricing bude věnován analýzám stávající situace na českém a slovenském trhu a strategickým možnostem jejího zlepšení. Program otevře Jonathan Smith, expert s rozsáhlou zkušeností z práce pro mezinárodní řetězce, spolupracující nyní s českým start-upem Yieldigo.

Naváže na něj Petr Křiklan z firmy Nielsen, který popíše cenovou architekturu našeho trhu a nastíní cesty k jejímu ozdravění. V diskusi o cenách nemůže v našich podmínkách chybět téma promocí – aktuální situaci v této oblasti se proto bude ve své analýze věnovat Petr Miklík z portálu Kupi.cz.

Zahraniční zkušenosti s tvorbou cen ukazují, že významným pomocníkem již nyní mohou být nejnovější technologie. Jejich možnosti představí Nikola Pleska Microsoftu. O prioritách retailerů v oblasti automatizace bude následně, s využitím výsledků právě dokončovaného mezinárodního výzkumu, mluvit Marian Šramko ze Zebra Technologies Europe.

Jednotlivá vystoupení představí a do kontextu maloobchodní praxe uvede Miroslav Černý, expert se znalostmi získanými jak z retailu, tak z práce pro značkové výrobce.

Dále vystoupí například Tomáš Hejkal (Stock Plzeň – Božkov), Marek Hallér, který má rozsáhlou praxi v oblasti pricingu a revenue managementu, Milan Havlíček z Yieldigo nebo Martin Rösler z VKF Renzel ČR.

Znalosti účastníků  obohatí i vystoupení speciálního hosta - Francoise Acca z ECR France. 

Závěr konference bude patřit neformální diskusi na  témata spojená s cenovou strategií. Za moderace Jana Patery z Blue Events se jí zúčastní Petr Bena (Alza.cz), Tomáš Formánek (Logio) a Vladimír Finsterle(Lékárna.cz).

Program konference je k dispozici na webu Retail in Detail.

Z akce si můžete přečíst článek o tom, jak Rum Republica změnil vnímání značky Božkov