Sustainability Summit se zaměří na udržitelné projekty

Akce již proběhla 25. 04. 2024

Druhý ročník konference o udržitelnosti Czech & Slovak Sustainability Summit představí udržitelné projekty i diskuse, jak jich dosáhnout.

Zdroj: Sustainability Summit

Zdroj: Sustainability Summit

Druhý ročník Czech & Slovak Sustainability Summitu se uskuteční 25. dubna v pražském Cubex centru. V ročníku 2024 se pořadatelé chtějí věnovat mj. tématu, které souvisí s profesními či geografickými bublinami. Proto zvolili heslo Nafoukněte svou bublinu. Novinkou v konferenčním programu budou mimo jiné odpolední workshopy, které poběží paralelně a zaměří se na různá témata, jež zajímají sustainability a ESG manažery. 

Témata konference

První (dopolední) třetina bude zahájena diskuzí zaměřenou na téma udržitelnost ve světě. Následuje panelová diskuze s tématem Spolupráce je jedinou cestou k udržitelnosti.

Panelisté

  • Petr Hladík, ministr Ministerstvo životního prostředí
  • Michaela Hletkova Ploszekova, vedúca odd. Životné prostredie, Volkswagen Slovakia a predsedníčka Komisie environmentálnej legislatívy, Zväz automobilového priemyslu SR
  • Michaela Chaloupková, členka představenstva, chief sustainability officer, ČEZ
  • Michal Kišša, výkonný riaditeľ, Nadácia Pontis / Pontis Foundation
  • Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro strategii značky a komunikaci, Komerční banka
  • Milan Pospíšil, rektor, VŠCHT Praha – UCT Prague
  • Moderátorka: Alice Machova, vedoucí partnerka poradenství v oblasti udržitelného rozvoje, EY Česká republika. Partnerem panelové diskuze je společnost EY.

Od rána bude možné navštívit odbornou přednáškovou sekci Vědecká kavárna, která je zaměřena na novinky, výzkum a vývoj v oblasti udržitelnosti, oběhového hospodářství a surovinové bezpečnosti. Cílem je poskytnout prostor pro sdílení nových informací či výsledků z výzkumu, které by mohly inspirovat k realizaci v praxi. Protože se do programu konference nevejdou všechny nominované projekty, organizátoři zařadili programovou část, která je běžná na vědeckých kongresech: galerii posterů. Po celý den budou v udržitelných stojanech vystaveny plakáty vytištěné na recyklovaném papíře s podrobnými informacemi o projektech. Během přestávek na brunch a oběd budou autoři u posterů k dispozici, aby zájemcům svůj projekt představili a odpověděli na jejich dotazy.

Druhá třetina konferenčního programu, která se koná přes poledne, bude patřit případovým studiím. V tomto bloku účastníci uslyší podrobnosti o 12 udržitelných projektech, které mají podle pořadatelů prokazatelné pozitivní dopady na životní prostředí nebo společnost. 

Další informace o Czech & Slovak Sustainability Summitu najdete na stránkách akce www.susu204.cz