Televize 2.0: Jak dostat z videoobsahu co nejvíce?

Akce již proběhla 16. 11. 2021

Asociace komerčních televizí pořádá po covidové pauze svou další konferenci. Zaměří se na sledovanost TV, videa na vyžádání i efekty televizní reklamy a videoreklamy.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Trendům na poli televizní sledovanosti a vývoje v oblasti videoobsahu a televizní reklamy a videoreklamy se bude věnovat setkání pod názvem Television 2.0: Getting the most out of it, které pořádá Asociace komerčních televizí (AKTV). Uskuteční se v úterý 16. listopadu od 9:30 v pražském Theatre Roayal.

Analýzu evropského trhu, trendy, srovnání lokálních vs. globálních hráčů i vývoj diváckých návyků představí ředitel výzkumu společnosti Ampere Analysis Richard Broughton.

Na něj svou prezentací naváže Magnus Fischer z německé RTL, který má na starosti VOD platformu TVNOW, ze které se už za pár týdnů stane RTL+. Bude mluvit o tom, co vedlo k tomuto rozhodnutí, jak si němečtí diváci zvykali na placený obsah anebo jak se vyvíjela obchodní strategie tradičního lineárního vysílatele.

Vystoupí také zástupci DATA Alliance, kteří se rozhodli navázat na výzkum Karen Nelson-Field o pozornosti a vnímání videoreklamy zobrazované v různých prostředích. Daniel Reiner a Stefan Schönherr tak představí novou studii Track the Success, která ukáže, jak je identická reklama vnímaná v TV, BVOD, na YouTube a Facebooku.

Na závěr konference Chris Goldson z ITV ukáže, jak se dá reklama v televizi dělat kreativně, zábavně a s přesahem mimo obrazovku. 

Detailnější informace k programu a řečníkům, stejně jako registrační formulář najdete na ScreenVoice.cz/konference2021.