Radio Investments zvýšilo svůj podíl v rádiích Kiss

úterý, 01. března 2011, 11:32 Rádio MediaGuru

Pavel Ťahan a Radovan Vaškovič prodali před koncem roku části svých podílů společnosti Radio Investments N.V. Podíl Radio Investments v Kiss rádiích se tak zvýšil na 85 %.

O 20 % navýšila Radio Investments N.V. svůj podíl ve stejnojmenné společnosti, která je klíčovým společníkem firem držících licenci na vysílání rádií Kiss. Aktuální podíl Radio Investments tak představuje 85 %, zjistil Mediaguru z výpisu obchodního rejstříku.

Podíly Radovana Vaškoviče a Pavla Ťahana se snížily o 10 % u každého. Znamená to, že oba v současnosti drží po 7,5 %. Z kupní smlouvy vyplývá, že Radio Investments za zmíněné 20% navýšení zaplatilo 1,264 mil. eur (tj. cca 31 mil. Kč). 

Poslechovost rádií Kiss se ve druhém loňském pololetí podle Radio projektu vyvíjela vcelku stabilně. Poslechově nejúspěšnějšími stanicemi z Kiss rádií jsou Kiss Hády, Kiss Morava a Kiss jižní Čechy. Svou působnost v uplynulých týdnech a měsících rozšířilo pražské Kiss 98 fm, které se rozšířilo o frekvence v Berouně a v Ústí nad Labem.

Hospodaření Radio Investments skončilo v roce 2009 ziskem 17,8 mil. Kč.