ČT bude vysílat seriál o gymnazistech 4teens

středa, 27. dubna 2011, 10:54 Aktuality MediaGuru

Ikonu mládeže devadesátých let Beverly Hills 90210 vzdáleně připomene nový seriál z produkce České televize (ČT) nazvaný 4teens. Jeho mladí hrdinové - čerství gymnazisté - v něm prožívají první lásky, procházejí rebelským obdobím, uzavírají přátelství na celý život a společně vydávají studentský časopis s komiksy od tajemného autora, který vtipně komentuje dění okolo nich.

První díl sedmidílné série odvysílá veřejnoprávní televize na programu ČT1 13. května ve 20:00 hodin. Každý ze sedmi dílů se bude věnovat jednomu z jeho mladých protagonistů. "V prvním se podíváme na skejťačku, která má kvůli svému koníčku potíže s matkou i ve škole. V dalších částech se zaměříme například na třídní krasavici zápasící s anorexií a řešit se bude také konfliktní vztah mulata se skinheady," řekl režisér Pavel Jandourek.

Mladými hrdiny přicházejícími do prvního ročníku střední školy, kteří musí zapadnout do nového prostředí a mají problémy se spolužáky, rodiči a kantory, dává 4teens vzpomenout na populární americký seriál Beverly Hills 90210. "Beverly Hills je fajn výukový seriál. Náš seriál ale není tak moralistní a výchovně napsaný. Problémy ale mají mladí lidé stejné na celém světě," vysvětlil Jandourek. Tvůrci se také snažili vše vyprávět z pohledu teenagerů. Jejich rodiče a učitelé se proto objevují jen v okrajových rolích. Důležité prý také bylo se ve scénáři co nejvíce přiblížit realitě života současné mládeže.

-čtk-