Sanomu má spasit Roman Gallo

čtvrtek, 12. května 2011, 11:46 Tisk Martina Vojtěchovská

Mediální dům Sanoma Media si vybral konzultantskou firmu GalloMultiMedia, aby ji pomohla s reorganizací.

Mediální dům Sanoma Media Praha (SMP) chystá proměnu svých aktivit. Konzultační a odbornou podporu svěřila firma společnosti GalloMultiMedia.

Vedení společnosti Sanoma Media Praha si od transformace slibuje zvýšení ekonomické efektivity, a také úspěchy na trzích digitálních médií. „Je zřejmé, že v dnešním, rychle se měnícím světě, je zapotřebí proměňovat se s ním. Předpokládat, že to, co dělalo firmu úspěšnou v minulosti, platí i pro její budoucnost, je naivní a nebezpečné. Schopnost inovovat je klíčem k budoucímu úspěchu nejen ve vydavatelském byznysu,“ vysvětluje generální ředitel mediálního domu Josef Havelka.

Za GalloMultiMedia bude spolupráci se SMP zastřešovat zakladatel společnosti Roman Gallo. „Proměně bude předcházet personální audit a detailní analýza současného fungování jednotlivých titulů. Následně navrhneme kroky, které povedou k ještě větší efektivitě provozu redakcí mediálního domu a k jejich multimediálnímu nastavení, které pomůže otevřít nové zdroje příjmů," říká Roman Gallo.

Roman Gallo naposledy působil ve společnosti PPF Media, kde se pokusil na trh uvést hyperlokální média Naše adresa. Stamilionový projekt však nakonec PPF Media v zamýšleném rozsahu nerozjela. Před příchodem do PPF pracoval Roman Gallo ve vydavatelství Vltava-Labe-Press, kde se podílel na sjednocení regionálních deníků pod centrální název "Deník". Zkušenosti má také z vedení Hospodářských novin, zakládal projekt Aktuálně.cz a působil i v mediální skupině Mafra.

Podle informací MediaGuru je pravděpodobné, že Gallo navrhne snížit počet zaměstnanců Sanomy, která už k určitým reorganizačním krokům přistoupila za vedení bývalého generálního ředitele Józsefa Steffa. Vydavatelství se v posledních letech, zejména kvůli nepříznivé situaci na trhu, dostalo do ztráty.

Do portfolia Sanomy patří časopisy jako Vlasta, Květy, Story, Marie Claire, National Geographic, Překvapení či Dům & Zahrada. Zahrnuje i aktivity v digitálních médiích jako např. eStránky.cz.

GalloMultiMedia je konzultační společnost poskytující poradenské služby v různých oblastech mediálních aktivit. Její zakladatel Roman Gallo a jeho tým působí v několika mediálních projektech různých zemí (Egypt, Saúdská Arábie atd.). Nedávno se Roman Gallo stal ředitelem nově vzniklé vývojové laboratoře celosvětové organizace Global Editor Network (GEN).