Spotová TV reklama stále žádanější než nestandardní

pondělí, 23. května 2011, 11:30 TV Martina Vojtěchovská

Klasická spotová reklama je stále nejžádanějším formátem TV reklamy, potvrdilo se při letošním vysílání MS v hokeji.

Více než dvacítka inzerentů se spojila s letošním hokejovým mistrovstvím světa, jehož zápasy odvysílala Česká televize, resp. až na jednu výjimku její čtvrtý sportovní kanál. Většina z nich přitom využila klasickou spotovou reklamu nebo sponzoring.

Mediální zastupitelství ČT, společnost Media Master, už dopředu avizovalo, že o komerční využití letošního hokejového zápolení o titul mistra světa je mezi inzerenty velký zájem, což se potvrdilo ve 100% vyprodanosti reklamního prostoru.

Přestože se však inzerentům otvírají nové možnosti reklamní komunikace v televizi, preferencí mezi zadavateli je stále spotová reklama. Možnosti product placementu využila ve studiu mistrovství minerální voda Mattoni. Pro nestandardní formát se rozhodl i Budějovický Budvar, který byl sponzorem vzkazů fanoušků, objevujících se ve spodní liště na obrazovce, a také příběhů fanoušků. Došlo tak ke kombinaci sponzoringu, injektáže a rovněž i webových stránek mistrovství světa.

Media Master hodnotí komerční využití letošního hokejového mistrovství jako úspěšné, a to zejména u klasické spotové reklamy. „To věrně kopíruje situaci na trhu, kdy stále trvá trend preference klasické spotové reklamy před ostatními formáty komunikace. Letos zadavatelé ve větší míře využili i speciální crossmedialní formáty propojující internet a různé formy TV komunikace,“ říká marketingový ředitel Media Master Miroslav Šírl.

Česká televize přesné reklamní výnosy spjaté s vysíláním MS neuvádí, odhady hovoří o cca 400 mil. Kč. Úspěšné vystoupení českých hokejistů na mistrovství se odrazilo i na dobré sledovanosti kanálu ČT4, který právě díky mistrovství v době jeho konání zaznamenal své historické rekordy.