Zlaté reklamní spoty: grand prix má Nike

pondělí, 27. června 2011, 02:00 Reklama MediaGuru

Nejlepším reklamním spotem uplynulého roku je fotbalová kampaň pro Nike. Na festivalu v Cannes získala hlavní cenu v nejsledovanější kategorii.

Amsterdamská agentura Wieden+Kennedy, která stojí za spotem pro Nike, si z letošního ročníku reklamního festivalu v Cannes odvezla hlavní cenu v nejprestižnější kategorii filmových, televizních a internetových spotů. Emotivní spot nazvaný Write the Future, který odstartoval marketingovou kampaň Nike v souvislosti s loňským mistrovstvím věta v kopané v Jihoafrické republice, líčí budoucnost fotbalových hvězd podle jejich výsledku na fotbalovém šampionátu.

 

O zisk hlavní ceny jen těsně přišla další sportovní značka – Puma, která se tak nakonec musela spokojit „jen“ se ziskem zlatého lva, a to za kampaň pro všechny „nesponzorované“ sportovce. Připravila ji newyorská agentura Droga 5, která v Cannes tradičně patří ke špičce.

 

Amsterdamská pobočka agentury Wieden+Kennedy může být letos se svým účinkováním v Cannes nadmíru spokojená. Vedle grand prix byla totiž oceněna i zlatým lvem v této kategorii, a to za práci pro Heineken.

 

Australská agentura Clemenger BBDO  bodovala s kampaní pro pivo Carlton.

Vtipná argentinská reklama nezklamala ani letos a ukázala, jak svébytná můžeme být reklama na nealkoholické nápoje PepsiCo. Připravila ji agentura BBDO Argentina.

Velké šance se také dávaly reklamě pro Volkswagen Passat, která si rovněž odváží z Cannes zlatého lva.

Porotě nemohla uniknout ani brilantně zpracovaná reklama pro Google, ukazující rychlost prohlížeče Chrome. Za reklamou stojí agentura BBH New York.

-mav-