Šéf Rady ČT: Nového ředitele určitě vybereme

čtvrtek, 08. září 2011, 07:22 TV MediaGuru

Předseda Rady ČT Milan Uhde je přesvědčen, že radní za 14 dní nového ředitele ČT zvolí. Pokud ne, bylo by to na rezignaci rady.

Výběr pěti finalistů na post generálního ředitele České televize jednoznačně ukázal, že Petr Dvořák je hlavním kandidátem na místo po Jiřím Janečkovi. Pokud by totiž volba probíhala ve středu 7. září, byl by to právě Petr Dvořák, který by vyšel z výběrového řízení jako vítěz. Jako jediný ze všech 32 kandidátů obdržel od radních více jak 10 hlasů (celkem 12) a právě minimálně 10 hlasů je hranicí nutnou ke zvolení. Znamená to, že z 15 členů rady jich 12 dalo hlas Dvořákovi a pokud do 21. září nezmění názor, má bývalý generální ředitel TV Nova značnou šanci uspět.

O Dvořákovi jako o favoritovi finálové volby hovoří po středě i předseda Rady ČT Milan Uhde. „Dvanáct hlasů pro pana Petra Dvořáka je velmi výmluvný doklad o tom, kdo je favoritem. Rada své sympatie a svou důvěru rozložila celkem jednoznačně,“ uvedl po skončení středečního zasedání rady Milan Uhde.

Zároveň se domnívá, že nenastane patová situace a radním se 21. září podaří nového ředitele vybrat. “Považuji téměř za jisté, že za čtrnáct dní nového ředitele zvolíme. Druhá možnost nepřichází v úvahu. To by podle mě bylo zralé k rezignaci rady. Není-li schopná ze svého středu vybrat takový konsensus, který by ředitele ustavil, tak nemá podle mě na svých místech co dělat,“ řekl MediaGuru.cz Milan Uhde.

Je navíc přesvědčen, že mezi pěticí finalistů se nachází kandidát, který k tomuto konsensu směřuje. „Nedovedu si představit, že bychom řekli, že se volba nepovedla a že vypisujeme nové výběrové řízení. Přihlásili by se totiž ti samí kandidáti,“ dodal Uhde, který hodnotí celkovou úroveň předložených kandidátských projektů jako dobrou. „Minimálně osm projektů si zaslouží uznání. Podle mého názoru není žádný z kandidátů na sto procent, ale nikdo nemůže být dokonalý,“ uzavřel.

-mav-