Televizi Óčko povede Štěpán Wolde

úterý, 27. března 2012, 19:21 Lidé, TV MediaGuru

Novým generálním ředitelem stanice O se stává Štěpán Wolde a střídá tak Jiřího Balvína, který hudební televizi Óčko vedl od roku 2003.

Mediální skupina Mafra plánuje v dalších měsících posílit pozici televize Óčko na trhu i uvnitř mediální skupiny, oznámila v úterý v oficiálním prohlášení. Vedle implementace nových programových prvků do vysílání, rozšíření marketingových aktivit cílených na nejmladší cílovou skupinu a posílení obchodu pro přímé klienty má do léta odstartovat nový internetový portál Ocko.tv, který má tvořit distribuční kanál aktuálního a archivního obsahu pro cílovou skupinu televize.

Pro naplnění stanovené růstové strategie dochází ke změně ve vedení televize Óčko. Novým generálním ředitelem stanice se stává Štěpán Wolde a střídá tak Jiřího Balvína, který hudební televizi Óčko vedl od roku 2003. „Štěpán Wolde je osoba s velkými zkušenostmi v oblasti televizního obchodu a marketingu a pro naši mediální skupinu je ideální osobou pro novou éru rozvoje televize Óčko,“ řekl člen představenstva mediální skupiny Mafra Roman Latuske.

„Rozhodnutí o směřování televize Óčko vnímám jako velmi zřetelnou reakci skupiny Mafra na aktuální vývoj mediálního trhu. Óčko má i nadále být mladým a dynamickým proudem zábavy. Má všechny předpoklady oslovovat i dnešní mladou generaci. Mým, resp. naším společným úkolem je využít pro tento cíl maximum moderních nástrojů tvorby nejen televizního obsahu, programování, marketingu i obchodu," řekl Wolde.

Jiří Balvín bude nadále součástí týmu televize Óčko, bude zastávat pozici manažera speciálních projektů.

Štěpán Wolde (41) byl v letech 2009-2011 výkonným ředitelem Atmedia CZ, v letech 1999- 2001 zodpovědný za PR a komunikaci zastupitelství ARBOmedia. Od roku 2008 je také spolumajitelem a výkonným ředitelem produkční společnosti MediaOne.

Na přelomu loňského a letošního roku probíhala další z řady jednání o případném přesunu TV Óčko do mediální skupiny Lagardere Active, majitele rádií Frekvence 1 a Evropa 2. Jednání ale v dohodu nevedla a Mafra hudební televizi nakonec neprodala.

-mav-