Prima startuje onlinovou firmu, vede ji Daniel Grunt

pátek, 30. listopadu 2012, 11:02 Internet & Mobil, Lidé, TV MediaGuru

TV Prima zakládá pro své internetové aktivity novou onlinovou firmu Prima On-line.

Od 3. prosince začne působit nová dceřiná společnost FTV Prima s názvem Prima On-line, a to pro internetové aktivity firmy. Zaměstná až 30 lidí, kteří budou připravovat a prodávat digitální obsahy. Vedením onlinové společnosti byl pověřen Daniel Grunt, který naposledy působil jako ředitel nových médií ve společnosti Sanoma Media a předtím na pozici ředitele internetového oddělení v TV Nova.

Potvrzují se tak předpoklady, že s nástupem Daniela Grunta bude Prima v digitálních médiích mnohem aktivnější než dosud. V týmu nové firmy se objevuje řada jmen, která byla dříve spjatá s konkurenční CET 21.

„Trend propojení TV obsahu a mimotelevizních platforem se stále zrychluje, naším cílem je využít všech možností, které nám dává naše unikátní pozice – to, že můžeme pracovat s tisíci hodin televizního obsahu i jeho dalších, dodatečných forem, zajímavých pro diváky i návštěvníky stránek a sítí. A samozřejmě kreativně a efektivně pracovat s inzertním potenciálem silného média, propojeného se silnou televizní skupinou,“ shrnuje poslání ředitel nové společnosti Daniel Grunt.

Obsah vznikající pro nové online projekty bude řídit Jiřina Köppelová, která v minulosti působila například jako šéfredaktorka časopisu Vlasta a Praktická žena a řídila i online redakce všech webů společnosti Sanoma Media.

Obchodní potenciál má za úkol vytěžit Petr Jelínek, jenž vedl obchodní oddělení internetu ve společnosti CET 21 a část obchodního oddělení ve společnosti Centrum.cz.

Vedoucím produktového týmu Prima On-line bude Lukáš Marek, který bude zodpovědný za produktový management a spouštění nových produktů. Zkušenosti pro tuto práci získal například na pozici business development managera v internetové divizi CET 21.

Mezi první významné projekty má patřit portál nového kanálu Prima ZOOM, který vytváří Tomáš Karlík, bývalý editor webových portálů na tn.cz společnosti CET 21 a šéfeditor webových stránek www.national-geographic.cz.

S dalším rozvojem počítá i platforma PrimaPLAY, kterou vyvinul dosavadní vedoucí oddělení nových médií FTV Prima Pavel Kohout, který bude i nadále zodpovědný za vývoj webových platforem.

-mav-