Hrdá zvyšuje vliv, je v čele představenstva TV Barrandov

středa, 24. dubna 2013, 07:48 Lidé, TV MediaGuru

Po odchodu Roberta Kvapila se předsedkyní představenstva společnosti Barrandov Televizní Studio stala Marcela Hrdá.

Bývalá generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá, která do skupiny Médea přišla před necelým rokem, zvyšuje vliv v rámci spřízněných firem se skupinou Médea. Po vydavatelství Empresa Media, kde je předsedkyní představenstva, nově zastává stejnou pozici ve společnosti Barrandov Televizní Studio, která drží licenci na vysílání TV Barrandov. Změny už byly k 17. dubnu 2013 zapsány v obchodním rejstříku.

Předsedou představenstva provozující společnosti TV Barrandov byl dosud Robert Kvapil, bývalý generální ředitel televize, kterého však v letošním únoru nahradil Roman Bradáč. Představenstvo společnosti Barrandov Televizní Studio je dvoučlenné – vedle Marcely Hrdé v něm od loňského prosince zasedá ještě Mojmír Kašprišin.

Předsedou dozorčí rady Barrandov Televizní Studio nadále zůstává Tomáš Chrenek, většinový vlastník Třineckých železáren, dřívější majitel TV Barrandov. To potvrzuje úvahy, že Chrenek je stále spjat s TV Barrandov. Vlastnické změny v provozující společnosti televize z loňského září, podle kterých je novým vlastníkem společnost Empresa Media, zatím nebyly sděleny Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, která ze zákona uděluje souhlas s převodem vlastnických podílů ve společnostech držících vysílací licenci.

-mav-