Do Reflexu přišli Hrubý a Stoniš, odchází Plesl. Šafr vytvořil první titulku

čtvrtek, 09. května 2013, 16:06 Lidé, Tisk MediaGuru

Do týdeníku Reflex se vrací Dan Hrubý na post editora. Stoniš je místo Plesla zástupcem šéfredaktora.

Do společenského týdeníku Reflex, kterému od dubna opět šéfuje Pavel Šafr, se vrací Dan Hrubý. V redakci bude působit jako editor. Hrubý byl dosud zástupcem šéfredaktora Dalibora Balšínka v Lidových novinách, z deníku ale letos na jaře odešel. Dan Hrubý byl dlouholetým redaktorem Reflexu, do Lidových novin zamířil v roce 2010. V týdeníku Reflex působil ještě v době, kdy titul vedl Pavel Šafr.

Pavel Šafr se po dvou letech vrátil na post šéfredaktora Reflexu poté, co ve vydavatelství Ringier Axel Springer CZ řídil skupinu Blesk. Jako svého zástupce si přivedl Marka Stoniše, který letos v lednu opustil post programového ředitele TV Barrandov. Rovněž Stoniš už v Reflexu dříve působil.

Zástupce šéfredaktora Reflexu dosud vykonával Jaroslav Plesl. Jeho jméno se ale neobjevuje v tiráži aktuálního 19. čísla, které vyšlo ve čtvrtek 9. května a které poprvé po návratu v pozici šéfredaktora připravoval Šafr. Podle informací MediaGuru.cz Plesl z Reflexu odchází, jeho pracovní smlouva vyprší v červnu.

Svou první titulní stranu po návratu věnoval Pavel Šafr prezidentu Zemanovi a jeho opojení mocí, které vykresluje v barvité koláži (na obrázku). Navazuje tím na stylizované titulní strany z období před dvěma lety.

Vydavatelství Ringier Axel Springer CZ na začátku dubna oznámilo, že Pavel Šafr se stane šéfredaktorem místo Ivana Hamšíka. Ten byl jmenován do funkce ředitele nových projektů. Šafr už ve vedení Reflexu byl od roku 2008, v roce 2011 se ujal řízení Blesku.

-mav-