Petr Miláček povede výzkum skupiny Prima

úterý, 03. září 2013, 13:36 Lidé, TV MediaGuru

Prima našla náhradu za Romana Mrázka, který převzal program. Výzkum povede Petr Miláček.

Nástupcem Romana Mrázka ve vedení výzkumného oddělení skupiny Prima se od listopadu stane Petr Miláček, dosavadní ředitel výzkumu skupiny Omnicom Media Group. Primě se tak v krátké době podařilo obsadit post, ze kterého se Roman Mrázek nedávno přesunul do vedení programu FTV Prima, když nahrazoval Petra Vladyku.

Petr Miláček se v mediálním výzkumu pohybuje dlouhodobě. Začínal v mediální agentuře Mediaplan Praha, následně pokračoval v Media Wise jako ředitel výzkumu a plánování. V mediální agentuře PHD, která je nástupkyní Media Wise, zastával post ředitele strategického plánování. V červenci 2011 byl jmenován ředitelem výzkumu celé mediální skupiny Omnicom. S tou je pracovně spjat posledních patnáct let.

„Během patnácti let strávených v mediálních agenturách jsem se denně potkával s tematikou měření a plánování televizní reklamy. Televizní reklamy mě navíc osobně vždy fascinovaly svou schopností pracovat s emocemi i informacemi,” uvedl ke svému novému působišti Petr Miláček.

„Jsme rádi, že náš tým doplní tak zkušený odborník, jakým je Petr. Měl jsem příležitost s ním pracovat již v minulosti, a proto se na něho těším i jako na osobnost,“ uvedl Pavel Kejla, výkonný ředitel FTV Prima. Ten do Primy přišel právě ze skupiny Omnicom Media.

Petr Miláček se aktivně podílí na výzkumných aktivitách v oblasti médií. Je členem metodologické komise ATO, autorem řady textů o strategickém plánování a mediálním výzkumu, spoluautorem marketingové brožury Guru Offline a ideovým spoluzakladatelem webu MediaGuru.cz. V mediální agentuře PHD inicioval v loňském roce obsáhlý výzkum zaměřený na neuroTVplanning.

Ve skupině Prima tak jde o třetí významnou manažerskou změnu v posledních několika měsících. Od července rozšířil management skupiny Pavel Kejla na postu výkonného ředitele. Na začátku srpna odešel šéf programu Petr Vladyka, kterého nahradil právě ředitel výzkumu Roman Mrázek.

-mav-

 

Pozn.: Server MediaGuru.cz provozuje mediální agentura PHD, která je součástí Omnicom Media Group.