Alan Záruba je kreativním ředitelem skupiny Nova

čtvrtek, 22. května 2014, 10:51 Lidé, TV MediaGuru

Alan Záruba nahrazuje Michala Pacinu na postu kreativního ředitele skupiny Nova.

Novým kreativním ředitelem skupiny Nova se od 1. června 2014 stává Alan Záruba, který na Nově působí od roku 2012 na pozici Art Director zpravodajství a publicistiky. Zaujme tak post Michala Paciny, který ze společnosti odchází.

„Alan Záruba výrazně přispěl k aktuální podobě zpravodajství a publicistiky televize Nova. Pod jeho vedením došlo například k proměně zpravodajského studia Televizních novin a Počasí, které je jako první na světě ovládáno gesty moderátorů. Velmi si cením toho, že Alan povede kreativní oddělení a svými znalostmi posílí naši mediální značku,“ uvedl Christoph Mainusch, jednatel a generální ředitel skupiny Nova.

Ve své nové pozici bude Alan Záruba zodpovědný za vedení kreativního oddělení skupiny Nova a realizaci projektů vizuální podoby nových televizních pořadů, self promotion a image kampaní.

Alan Záruba má téměř 20 let zkušeností z oblasti grafického designu a vizuální komunikace. Věnuje se rovněž TV grafice, typografii, odborné pedagogické, publikační, kurátorské a nakladatelské činnosti. V oblasti televizní grafiky působí od roku 2006, nejdříve jako vedoucí designér ve veřejnoprávní televizi a poslední 2 roky jako Art Director zpravodajství a publicistiky v TV Nova. Zde řídil v uplynulých měsících projekt realizace kompletní vizuální proměny Televizních novin a dalších publicistických pořadů.

-mav-