Mluvčí úřadu vicepremiéra pro výzkum bude Cigánková

sobota, 24. května 2014, 09:23 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Mluvčí místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka a jeho nového úřadu se od 1. června stane Simona Cigánková. Doposud pracuje jako mluvčí České inspekce životního prostředí. Nový úřad bude v sídle vlády ve Strakově akademii. Na inspekci místo Cigánkové nastoupí Jana Rambousková.

Vicepremiér Bělobrádek už před časem oznámil, že chce požádat ministerstvo financí přibližně o 50 milionů korun na roční provoz úřadu. Pracovat v něm mají asi dvě desítky zaměstnanců. Zabývat by se měli vládní agendou, analytickou částí a vztahy s novináři.

Cigánková vystudovala Vysokou školu ekonomickou a má v oblasti public relations dvacetiletou praxi. Například po roce 2001 pracovala čtyři roky jako mluvčí pro Unii svobody, poté dva roky zastupovala v médiích pražskou záchrannou službu. V letech 2007 až 2011 pracovala na úřadu vlády jako mluvčí ministra a předsedy Legislativní rady vlády.

V době úřednické vlády premiéra Jana Fischera, kdy byl ministrem pro legislativu Pavel Zářecký, vykonávala funkci ředitelky kabinetu ministra a zároveň byla jeho tiskovou mluvčí. Již dva roky působí jako mluvčí České inspekce životního prostředí.

Nová mluvčí ČIŽP, pětadvacetiletá Jana Rambousková, po absolvování Vysoké školy ekonomické začala pracovat na inspekci v roce 2012 v oddělení zahraničních vztahů a komunikace s veřejností. Jde o její první funkci tiskové mluvčí.

-čtk-