Do čela agentury DDB nastupuje Darko Silajdžić

pátek, 12. prosince 2014, 14:14 Reklama, Lidé MediaGuru

Na pozici střídá Miroslava Lizce, který se rozhodl odejít za novou pracovní nabídkou.

Reklamní agentura DDB mění vedení. Po více než dvou letech odchází z funkce generálního ředitele Miroslav Lizec (na fotografii vlevo). Rozhodl se akceptovat novou pracovní nabídku. Jeho pozici zaujme dosavadní Client Service Director agentury Darko Silajdžić (na fotografii vpravo).

„Po téměř osmi letech opouštím s těžkým srdcem DDB. Rozhodl jsem se akceptovat nabídku odjinud. Věřím, že Darko Silajdžić bude více než plnohodnotným nástupcem na pozici generálního ředitele. Darko byl důležitou součástí úspěchu a růstu, kterého jsme dosáhli v posledních dvou letech. Přeji DDB jen to nejlepší do budoucnosti,“ říká ke změnám Miroslav Lizec. Za dobu jeho šéfování se agentuře podařilo získat nové významné klienty, mezi něž patří například Billa či Hypoteční banka. Obrat agentury se zvýšil o téměř 20 % a počet jejích zaměstnanců o čtvrtinu.

Miroslav Lizec přišel do týmu DDB v roce 2007 ze společnosti Nestlé, kde působil na několika marketingových a obchodních pozicích. V rámci pětiletého působení na pozici Strategic Planning Director DDB významně podporoval dva roky i DDB Tribal Vídeň, kde působil jako Regional Strategic Planner pro CEE. Mezi jeho úspěchy patří například výhry tendrů společností Vodafone, Lactalis či Wrigley, nastavení komunikace kampaně pro McDonald´s či VW.

Darko Silajdžić pracuje v reklamě už víc než osm let, poslední dva a půl roku působí na pozici Client Service Director. V portfoliu jeho klientů jsou McDonald’s, Volkswagen, Billa, Wrigley a další. Před svým nástupem do DDB pracoval jako Brand Director v agentuře Havas (dříve Euro RSCG).

-kch-