Retail v KKCG nově řídí Martin Škopek

středa, 03. prosince 2014, 17:16 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Skupina KKCG rozšiřuje svůj vrcholový management. Na nově zřízenou pozici Group Retail Director nastoupil na počátku prosince Martin Škopek. Bude mít na starosti oblast retailu v rámci celé skupiny KKCG a bude zapojen do práce vedení společností Sazka, CKF, OPAP SA a MND.

Jeho zodpovědností bude především definování retailové strategie a jejích cílů, vedení retailových projektů, zajištění rozvoje retailových aktivit se zaměřením na růst a zvyšování obratu, včetně návrhů řešení provozních, obchodně-marketingových i finančních plánů a restrukturalizací společností v oblasti retailu v rámci celé skupiny KKCG.

Martin Škopek
Martin Škopek

V minulosti působil Martin Škopek ve společnosti Erste Bank, kde se podílel na transformaci skupiny v banku, poskytující moderní retailové služby zákazníkům. Od roku 1999 do roku 2006 byl členem představenstva České spořitelny zodpovědný za retailovou klientelu. V letech 2010–2012 působil jako nejvýše postavený Čech na centrále Erste ve Vídni. Od roku 2012 zastával funkci výkonného viceprezidenta pro retailové a privátní služby v S.C.Banca Comerciala Romana, která patří do skupiny Erste.

Počátky své bankovní kariéry zahájil v Komerční bance, kde pracoval v devadesátých letech na různých pozicích především opět v oblasti retailu.

Martin Škopek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, studoval také na The Jack T. Conn Graduate School of Community Banking, Oklahoma City University a E-MBA na Thunderbird School of Global Management.