Vizionáři přijedou do Prahy, summit řídí Hanáková

úterý, 12. prosince 2017, 07:50 Internet & Mobil, Aktuality MediaGuru

Praha bude v březnu hostit summit Singularity University.

Eva Hanáková, foto: Dotyk.cz

Eva Hanáková, foto: Dotyk.cz

Vizionářská elita ze Silicon Valley se na začátku března 2018 sjede do Prahy. Experti Singularity University tady představí trendy v oblasti technologií či novinky ze svých oborů a nastíní, jak bude vypadat svět v dalších dekádách.

Vystoupí laureáti Nobelových cen, profesoři ze Stanfordu, Berkeley či Harvardu, experti v oblasti technologií a v oborech, jako jsou AI, blockchain, biotechnologie, robotika, virtuální realita či neurověda a podnikatelé, vědci, inovátoři, významní politici či nejnadějnější studenti z celého světa.

„Poprvé v historii lidstva se technologie vyvíjejí tak rychle, že mnozí z nás to už přestávají chápat. V souvislosti s tím se k lidem dostávají hlavně zprávy typu, že nás čeká nadvláda strojů a že lidstvo ovládne umělá superinteligence. A přesně to chceme změnit. Chceme ukázat, že rozvoj technologií není hrozbou, nýbrž že znamená spoustu nových příležitostí – pro svět byznysu i pro lidstvo jako celek,“ říká Eva Hanáková, ředitelka SingularityU Czech Summit.

Za myšlenkou přivést Singularity University do Česka stojí čtveřice místních byznysmenů. Jsou to Tomáš Krsek (předseda představenstva společnosti Škoda Transportation a zakladatel Bohemia Industry), Martin Kúšik (zakladatel rodinné firmy Odyssey 44 a bývalý spolumajitel investiční skupiny Penta), Radek Pokorný (zakladatel pražské advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & Partners) a Jan Sýkora (spolumajitel společnosti WOOD & Company).

Hlavním partnerem SingularityU Czech Summit je poradenská firma Deloitte Czech Republic. Akce se uskuteční 5.-6. března 2018.

-mav-