Lidl má první dvoupatrovou prodejnu v Česku, je v Písku

čtvrtek, 20. února 2020, 15:50 Aktuality, Retail MediaGuru

V druhé polovině února 2020 otevřel Lidl v Písku první dvoupatrovou prodejnu na českém území.

První dvoupatrová prodejna Lidlu je v Písku, zdroj: Lidl ČR

První dvoupatrová prodejna Lidlu je v Písku, zdroj: Lidl ČR

Obchodní řetězec Lidl otevřel v druhé polovině února 2020 v Písku v ulici Nádražní novou prodejnu ve specifickém konceptu, nazývá ji metropolitní prodejna a má dvě patra. Její stavba probíhala s ohledem na omezené prostorové možnosti v širším centru města. Přízemí slouží jako částečně kryté parkoviště a vstupní hala, v prvním patře je pak prodejní plocha. Nová prodejna stojí na místě původní prodejny a přestavba trvala osm měsíců.

Zdroj: Lidl ČR

„Metropolitní prodejna v jedné budově spojuje na více úrovních několik různých funkcí. Od prostorného parkoviště až po moderní prodejní plochu nové generace. Jde o stavbu založenou na ekologických základech, což jsme podtrhli instalací nových nabíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola,“ vysvětluje Martin Molnár, jednatel společnosti Lidl Česká republika odpovědný za nemovitosti.

Ze vstupní haly se zákazníci travelátory či výtahem přemisťují za nákupy do prvního patra. Díky tomu bylo možné zvětšit prodejní plochu na téměř 1500 m². Oproti původní prodejně má nová široké uličky, novou pekárnu, rozšířené úseky čerstvých potravin nebo nové pokladny. Částečně kryté parkoviště nabízí celkem 124 parkovacích míst. Majitelé elektromobilů a také elektrokol pak mohou nákupy využít bezplatně k dobití svého elektromobilu či elektrokola. 

Na jaře bude nainstalován automatický závlahový systém. Prodejna je otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli od 8 do 21 hodin. Lidl aktuálně provozuje 255 prodejen. Otevírá stále více i netradiční formáty uzpůsobené centrům měst.

-zue-