Čupr startuje projekt Nakup bezpečně, zdigitalizuje každý obchod

pátek, 27. března 2020, 13:20 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Se svým novým projektem Nakup bezpečně chce Tomáš Čupr poskytnout kamenným prodejcům rychlou a snadnou digitalizaci.

Zdroj: Nakup bezpečně

Zdroj: Nakup bezpečně

Tomáš Čupr odstartoval projekt s názvem Nakup bezpečně. Jeho cílem je umožnit digitalizaci každého obchodu v České republice. Kamenným prodejcům nabízí bezplatně technologie, díky nimž si jednoduše založí svůj vlastní e-shop.

„Prodejce se už nyní může zaregistrovat na obchody.nakupbezpecne.cz, zadá svůj sortiment a lidé si ho pohodlně mohou koupit online a v časovém slotu, který je omezený počtem zákazníků, vyzvednout. Žádné fronty, minimální kontakt. Brzy se snad přidají kurýři a dobrovolníci, kteří nemocným a seniorům nákupy dovezou až domů,“ píše Tomáš Čupr na svém LinkedInu. 

Důvodem ke spuštění projektů je podle Čupra situace, kdy jsou i v době pandemie koronaviru potravinové řetězce stále plné lidí, čímž je znemožněno sociální distancování. Navíc online supermarkety – jeho Rohlík.cz, ale i Košík.cz nebo iTesco.cz – jsou v současné době přetížené a dostupné jen ve vybraných lokalitách. Ulevit by jim tedy měla digitalizace menších prodejců, což by přispělo i k minimalizaci sociálního kontaktu.

Přes platformu Nakup bezpečně mohou prodávat své zboží zatím prodejci potravin, léků či drogerií. Do budoucna je Čupr připraven projekt rozšiřovat i pro další kategorie. 

Projekt podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu i Svaz obchodu a cestovního ruchu. Vznikl i díky týmu CovPoint, který je součástí platformy Spojujeme Česko, rozcestník informací, aktivit a služeb, na nichž stát spolupracuje s odbornou veřejností, podnikateli, akademickou obcí či komunitami. 

Kamenní prodejci se narychlo přesouvají do e-commerce

čtvrtek 26. března 2020

-stk-