Kara mění logo, kreativním ředitelem je Jan Černý

čtvrtek, 12. března 2020, 15:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Kreativním šéfem české značky Kara se stal designér Jan Černý. Prvním jeho krokem je nové logo od Studia Najbrt.

Jan Černý, nový kreativní šéf značky Kara, zdroj: Kara

Jan Černý, nový kreativní šéf značky Kara, zdroj: Kara

Novým kreativním ředitelem značky Kara, jež se zaměřuje na výrobky z kůže a kožešin, se stal Jan Černý. Ve své pozici bude navrhovat kolekce a zároveň se starat o vizuální podobu kampaní a celkové směřování značky. Jeho prvním krokem je rebranding a představení nového minimalistického loga od Studia Najbrt.

Nové logo vytvořilo Studio Najbrt, zdroj: Kara

Nové logo vytvořilo Studio Najbrt, zdroj: Kara

„Jan patří k nejtalentovanějším designérům naší scény. Zapadá dokonale do vize, kterou s Karou plánujeme. Chceme oslovit mladší publikum, více se orientovat na kožené doplňky a vytvořit značce novou identitu,“ vysvětluje majitel firmy a CEO Michal Mička důvody, proč angažoval šestadvacetiletého Jana Černého, který na sebe upozornil svou výraznou pánskou streetovou módou. Jeho první, ještě studentská přehlídka, byla ovlivněna seriálem HBO Pustina. Předloni v kolekci Egotrip představil módní autobazar na Letenské pláni a loni péřové a džínové bundy inspirované grafikami a malbami Vladimíra Boudníka. Rovněž spoluvytvářel pánskou kolekci pro sezónu jaro/léto 2020 ve francouzském módním domě Louis Vuitton

Pro Jana Černého představuje Kara dlouholetou tradici a s padesátkou obchodů i velký prodejní zásah. „Můj vlastní brand je na rozdíl od Kary okrajovější, svými designy tak mohu nyní zasáhnout větší a rozmanitější publikum. Nastal ten správný čas na rebranding, a to i díky novému logu. Postupně posouvám celkový vizuální koncept značky, snažíme se o zajímavější focení a lokace. Chci z Kary vytvořit minimálně moderní evropskou značku a nebojím se říct i světovou. Je to pro mě výzva,“ dodává.

Černého premiérová kolekce značky Kara bude představena na podzim 2020, už v létě však bude uvedena mini kolekce z řady doplňků. Kampaň na letošní jaro a léto se fotila ve španělské Málaze. Za objektivem stál český módní fotograf Benedikt Renč, který v kampani zachytil nomádskou atmosféru. „Jejím dominantním prvkem je ostře citrónová žlutá barva, která představuje symbol nové energie a síly. Nově se v kolekci pro Karu objevují typy oděvů, jako je trenčkot, křivák inspirovaný 80. léty nebo safari uniforma,“ popisuje společnost.

Kampaň Nová Kara jaro/léto 2020, zdroj: Kara

Kampaň Nová Kara jaro/léto 2020, zdroj: Kara

Společnost Kara Trutnov byla založena v roce 1948, nicméně tradice zpracování kožešin v Trutnově sahá až do 16. století. První továrna na výrobu kožešin zde vznikla kolem 40. let 20. století, jež se v roce 1955 připojila ke Kaře. Název Kara si firma vypůjčila od karakulské ovce, která poskytovala cennou a luxusní kožešinu zvanou perzián či astrachán. Po sametové revoluci v roce 1989 se tehdejší závod Kara rozpadl a vzniklo z něj několik samostatných částí. Před samotným krachem ji zachránil podnikatel Zdeněk Rinth. V květnu 2018 společnost koupil investor Michal Mička. V současné době má 50 prodejen po celé České republice a na Slovensku.

-stk-