Kideo zahájí od pondělí živé vysílání angličtiny

neděle, 22. března 2020, 08:30 Aktuality, TV, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Vzdělávací projekt Kideo zahájí od pondělí na svém facebooku živé vysílání angličtiny. Bude určeno pro starší předškoláky a žáky I. stupně základních škol.

Zdroj: Kideo

Zdroj: Kideo

Vzdělávací projekt Kideo, který už dva roky nabízí výuku angličtiny pro děti přes internet, zahájí od pondělí 23. března živé vysílání angličtiny. Lekce umístí každý všední den odpoledne na facebookové stránce Kideo. Svým zaměřením budou určeny pro starší předškoláky a žáky I. stupně základních škol. Veřejně dostupné budou po dobu uzavření vzdělávacích institucí. Je tedy možné si je přehrát opakovaně a zdarma.

Kideo se inspirovalo projektem České televize UčíTelka, zaměří se ale primárně na angličtinu. Lekce povedou američtí učitelé základních škol specializující se na výuku dětí z neanglicky mluvících zemí. Každý týden se budou věnovat jednomu tématu, na nějž aplikují základní prvky anglické gramatiky.

„Rozhodli jsme se po dobu, kdy jsou zavřené školy a školky, pomoci rodičům s výukovým a zároveň zábavným programem pro děti. Každé všední odpoledne o půl čtvrté mohou pustit dětem interaktivní a zábavnou dvaceti minutovou lekci s našim americkým učitelem,” říká Kamil Kavečka, spoluzakladatel projektu Kideo.

S výukou angličtiny se Kideo nezaměřuje jen na děti. Jeho sesterský projekt Teheso učí dospělé i zaměstnance. Princip výuky, tedy živé lekce přes internet s aprobovaným rodilým mluvčím, zůstává stejný.

„Naše služba pro dospělé již funguje několik měsíců. V tomto čase se však ukazuje její efektivní využití pro ty, kdo se potřebují vzdělávat v angličtině pravidelně,” vysvětluje Václav Liška, spoluzakladatel projektu. 

-mav-