Lidé hledají informace o koronaviru, ČT24 přesáhla 10 %

středa, 11. března 2020, 08:05 TV, Internet & Mobil, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Zpravodajská stanice ČT24 zaznamenala v úterý podíl na sledovanosti přes deset procent, rostla i návštěvnost webů.

Zdroj: Shuttesrtock

Zdroj: Shuttesrtock

Mimořádná opatření, která v úterý ráno přijala česká vláda, aby zamezila šíření koronavirové nákazy, zvýšila zájem lidí o informace v médiích. Podíl zpravodajské stanice ČT24, která se tématu věnuje celodenně, přesáhl v úterý v celodenní sledovanosti 15+ hranici deseti procent. Konkrétně představoval 10,47 %, což je zhruba 2,5násobek průměrného podílu na sledovanosti tohoto zpravodajského kanálu (podíl v únoru 2020 činil 4 %, zdroj: ATO-Nielsen Admosphere).

Vůbec největší sledovanost měly na ČT24 v úterý Zprávy vysílané ve 12:00, jejichž podíl na sledovanosti se vyšplhal až na 30 %.

Také večerní televizní zpravodajské relace mají vyšší sledovanost. Televizní noviny (Nova) dosáhly v úterý večer své nejvyšší březnové sledovanosti (1,65 mil. diváků 15+). Sledovanost relace Události na ČT1 představovala necelý jeden milion diváků (druhý nejlepší výsledek v březnu) a dalších téměř 240 tisíc sledovalo relaci na ČT24.

Vyšší návštěvnost zaznamenávají i webové stránky. V úterý se zvýšila návštěvnost zpravodajských serverů i vyhledávačů Seznam nebo Google. Web ministerstva zdravotnictví byl dokonce desítky minut nedostupný.

„U několika společností, které poskytují nebo zajišťují vysílání zpráv, jsme zaznamenali až třínásobný nárůst provozu v čase kolem 10:00 hodiny, tedy v době, kdy byla tisková konference vlády po zasedání Bezpečnostní rady státu. Nyní se internetový provoz pohybuje přibližně deset procent nad běžným stavem," řekl ČTK ředitel internetového sdružení NIX.CZ Adam Golecký.

Datový tok stránek české internetové jedničky Seznam.cz se v úterý dopoledne zvýšil o 100 procent až na 132 Gbit/s.

-mav-, -čtk-