Média pro oděvní firmu Lindex zajistí Dentsu

středa, 18. března 2020, 07:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Švédská oděvní firma Lindex si na média vybrala pro osm svých trhů Dentsu Aegis Network. V Česku pro ni bude za skupinu i nadále pracovat Vizeum.

Zdroj: FB Lindex

Zdroj: FB Lindex

Mediální výběrové řízení švédské oděvní firmy Lindex vyhrála skupina Dentsu Aegis Network. Ta bude plánovat a nakupovat média na osmi klíčových trzích Lindexu včetně České republiky. Cílem výběrového řízení bylo sjednotit mediální aktivity firmy pod jednu agenturu, která má zásah napříč trhy. Doposud média plánovaly lokální agentury.

Jsme vděční za fantastickou práci, kterou agentury ve výběrovém řízení předvedly. Setkali jsme s několika silnými kandidáty, takže to nebyla vůbec jednoduchá volba. Nakonec jsme se rozhodli pro Dentsu Aegis Network, které skvěle zkombinovalo strategii a digitální kompetenci a se kterým už dnes na několika trzích spolupracujeme. Jsme rádi, že toto partnerství můžeme ještě prohloubit, říká ředitel zákaznické zkušenosti Lindexu Henrik Sörstedt.

V České republice už dva roky řídí mediální aktivity Lindexu agentura Vizeum ze sítě Dentsu Aegis Network. S plánováním digitálních kampaní jí pomáhá sesterská agentura Adexpres, která si za kampaň pro Lindex odnesla bronzovou cenu z loňského Internet Effectivness Awards. Obě agentury budou mít Lindex i nadále na starosti.

Spolupráce mezi oběma firmami začne v prvním kvartále letošního roku, kromě České republiky a Slovenska zahrnuje také Švédsko, Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko a Litvu. Vztah s klientem bude centrálně řídit kancelář Dentsu Aegis Network ve švédském Göteborgu.

-stk-