O2 TV nahradí přenosy zrušených utkání záznamy z minula

čtvrtek, 12. března 2020, 17:40 Aktuality, TV, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Rušení sportovních akcí má dopad i na vysílání sportovních televizních kanálů.

Zdroj: O2

Zdroj: O2

Operátor O2 TV kvůli opatřením proti šíření koronaviru ohlásil rozsáhlé rušení přenosů na svých sportovních kanálech. Nejvyšší fotbalová soutěž byla přerušena do odvolání nouzového stavu v zemi, hokejová extraliga předčasně skončila. Programový obsah nahradí záznamy z nejatraktivnějších utkání ze všech soutěží, na která má vysílací práva. Uvedl to mluvčí O2 TV Sport David Solnař. Na bohatý archiv bude spoléhat v nejbližších dnech také Česká televize.

Kvůli zrušení akcí vypadly z vysílání přenosy z fotbalové Fortuna ligy, hokejové Tipsport extraligy, tenisového okruhu WTA, MMA galavečeru organizace Oktagon, basketbalové Evropské ligy nebo švýcarské hokejové nejvyšší soutěže. Natáčet se nebude ani show Tika-Taka a Česká ulička Michala Hrdličky.

„V současné době vysíláme bez změn (nebyla oficiálně zrušena či odložena) fotbalovou Ligu mistrů, která se hraje příští týden. Dále také pokračují závody WRC (mistrovství světa v rallye) nebo galavečery organizace ONE Championship (smíšená bojová umění). Na stanici Premier Sport budou také přenosy z víkendového kola anglické Premier League," doplnil.

Obdobná situace se dá očekávat na sportovním kanálu České televize ČT Sport. „V redakci počítáme, co se ještě hraje. Už toho moc není. Pracuju na záložní variantě Archivu Z, v kterém vracíme na obrazovku staré a většinou nikdy neopakované sportovní události. Čeká nás dlouhé jaro se sportovním archivem," uvedl na twitteru šéfkomentátor ČT Sport Robert Záruba.

Vláda ve čtvrtek kvůli koronaviru vyhlásila nouzový stav. Zakázala všechny sportovní, společenské i jiné akce s účastí více než 30 lidí.

-čtk-