O2TV zvýšila sledovanost, táhnou ČT24 či PornHub TV

středa, 1. dubna 2020, 11:35 Aktuality, TV, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Po vyhlášení mimořádných opatření zvýšila O2 TV sledovanost o pětinu. Diváky lákalo zpravodajství a také stanice pro dospělé.

Zdroj: O2

Zdroj: O2

Společnost O2, provozovatel O2 TV, uvedla, že po vyhlášení mimořádných opatření zaznamenala nárůst sledovanosti své televize o pětinu než v letošním únoru. Největší zájem byl  podle O2 o zpravodajské kanály, mezi divácky nejoblíbenější programy se zařadily také kanály pro dospělé. O2 TV není součástí elektronického měření ATO-Nielsen Admosphere, vychází z vlastních dat.

„Po zavedení vládních opatření omezujících volný pohyb osob se zvýšila sledovanost O2 TV o 19 %. Zájem o živé vysílání stoupl dokonce o 21 %," uvedla Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV. Skokový nárůst měly zaznamenat zejména zpravodajské stanice, jejichž sledovanost se zvýšila o 273 % (ČT24 dokonce o 346 %), a kanály pro dospělé, které vzrostly oproti poslednímu únorovému týdnu o 191 %. „O 35 % stoupla také sledovanost dětských kanálů," dodává Lenerová.

Téměř dvě třetiny pořadů byly zhlédnuty živě, což představuje nárůst lineárního sledování o 10 procentních bodů. „U diváků, kteří konzumují obsah na televizi prostřednictvím set-top boxů, převažuje lineární sledování. V případě mobilní aplikace nebo webu je situace odlišná. Více než polovinu celkové sledovanosti na těchto zařízeních tvoří Zpětné zhlédnutí," přiblížila Lenerová.

Velký zájem mezi majiteli O2 TV údajně vzbudilo bezplatné zařazení stanice PornHub TV do nabídky všech tarifů. „Alespoň jednou si tento program pustil každý čtvrtý zákazník O2 TV a průměrně strávil sledováním tohoto kanálu 21 minut," uvedla dále Lenerová. Operátor O2 se proto rozhodl promo akci u vybraných tarifů prodloužit. Stanice PornHub TV zůstane zdarma do 15. dubna v nabídce tarifů O2 TV L a O2 TV Stříbrná.

O2 Videotéka zaznamenala podle O2 v uplynulém týdnu své dosavadní rekordy v zápůjčkách filmů. Největší zájem byl o tituly Vlastníci, Poslední aristokratka a Zloba: Královna všeho zlého.

Od konce března operátor navíc zařazuje do své videotéky novou kategorii Filmová výuka, která může být doplňkem k výuce dějepisu a přírodních věd. Cena zapůjčení začíná na 45 Kč. Zvolený film je k dispozici po dobu 48 hodin od zaplacení, vidět ho lze i několikrát za sebou - počet zhlédnutí totiž není omezen.

-mav-