Premium Outlet Prague plánuje muzea i zábavní park

úterý, 10. března 2020, 12:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Outletové centrum Premium Outlet Prague Airport letos otevře dvě muzea i krytý zábavní park Plopsa na motivy včelky Máji, vikingů či pirátů.

Na motivy Včelky Máji, vikingů a pirátů vyroste v outletovém centru u pražského letiště zábavní park Plopsa, zdroj: POP.

Na motivy Včelky Máji, vikingů a pirátů vyroste v outletovém centru u pražského letiště zábavní park Plopsa, zdroj: POP.

Přesně 12 měsíců od přejmenování outletového centra u letiště na Premium Outlet Prague (POP) přichází nemalé plány. POP, které za rok navštívilo více než milion zákazníků, chce otevřít dvě muzea a krytý zábavní park Plopsa, a propojit tak nakupování se zábavou.

„Překonali jsme magickou hodnotu milionu zákazníků, kteří u nás navíc utráceli výrazně více, než je na trhu běžné. Meziroční růst tržeb přesáhl 26 %,“ hodnotí uplynulý rok ředitel outletu Tomáš Duroň.

Do budoucna plánuje POP nabídnout zákazníkům celodenní zábavu plnou zážitků i s nákupem. „Ve světě vidíme jasný trend propojení nakupování se zábavou. Rozhodli jsme se, že budeme první a v tomto rozsahu asi i jediní, kdo se touto cestou v České republice vydá. Konkurenci hledáme spíše v Evropě,“ vysvětluje Duroň.

První novinku představuje Engine Classic Cars Gallery, automobilové prodejní a výstavní muzeum s více než dvěma sty cestovních, sportovních i soutěžních vozů nejznámějších světových značek.

Nedávno bylo v POPu zpřístupněno výstavní a prodejní muzeum automobilů Engine Classic Cars Gallery, zdroj: POP.

Nedávno bylo v POPu zpřístupněno výstavní a prodejní muzeum automobilů Engine Classic Cars Gallery, zdroj: POP.

Milovníci letadel zase mohou na vyhlídkové terase sledovat právě vzlétající a přistávající stroje, nově i s interaktivním informačním systémem. „Na ruzyňském letišti vzlétne a přistane více než 150 tisíc letadel ročně. Úžasný výhled, který naše terasa nabízí, doplníme o velkoplošnou obrazovku, na které budou návštěvníci v reálném čase sledovat přistávající i odlétající letadla, to vše doplněné například o detailní informace o letových charakteristikách, nebo budou moci třeba poslouchat komunikaci mezi letadlem a řídicí věží ruzyňského letiště,“ doplňuje ředitel marketingu Jakub Dlouhý.

Další novinkou má být sbírka více než 150 milionů let starých fosilií dinosaurů, jež bude představena v průběhu letošního roku. Pravé kostry doplní virtuální realita a kino.

V neposlední řadě přibude do centra krytý zábavní park Plopsa, který na ploše 10 000 m2 nabídne horskou dráhu, karusely či dvacetimetrovou skluzavku. To vše na motivy včelky Máji, vikingů či pirátů. „V České republice dnes není ani jeden velký zábavní krytý park, stejně špatná je situace s horskými dráhami. Rozhodli jsme se proto tuto situaci změnit,“ vysvětluje Romana Benešová, výkonná ředitelka skupiny Kaprain, jež POP vlastní. Plopsa je licenční značka belgické společnosti Studio 100, která má své zábavní parky nejen v domovské Belgii, ale také v Nizozemí, Německu nebo Polsku.

Krytý zábavní park Plopsa pochází původně z Belgie, zdroj: POP.

Krytý zábavní park Plopsa pochází původně z Belgie, zdroj: POP.

Zábavní atrakce se stávají pro nákupní centra čím dál důležitější součástí. Kromě POP lze na českém trhu zmínit například nedávno otevřený Svět medúz v pražském obchodním centrum Arkády, DinoPark na střeše OC Harfa nebo různorodé atrakce v hračkářství Hamleys, které zákazníkům nabízí benátský kolotoč, motýlí dům nebo nově i Mercuria Laser Game.

Outletové centrum u letiště bylo otevřeno v květnu roku 2018 pod názvem Prague The Style Outlets. Jeho otevření provázely právní spory s konkurenčním outletem Fashion Arena v pražských Štěrboholích, který chtěl své prodejce zavázat smluvní doložkou, aby nemohli outletový obchod otevřít i jinde. Nedávné rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) si obě zúčastněné strany vykládají opačně – zatímco Fashion Arena je toho názoru, že ÚOHS potvrdil, že užitím tzv. radius clauses/doložek o dosahu nedochází k porušení zákona ani k omezení hospodářské soutěže, podle POP se ÚOHS naopak postavil na jisto, že dohody o omezení rozsahu naplňují formální stránku zakázaných protisoutěžních dohod.

Centrum u letiště v říjnu 2018 roku převzala od španělské společnosti Neiver skupina Kaprain, jež objekt přejmenovala na Premium Outlet Prague Airport. Na ploše 20 tisíc m2 nabízí 70 obchodů a 200 prémiových značek. K dispozici je 2400 parkovacích míst. Průměrná hodnota nákupu přesahuje 40 eur (1020 korun), u zahraničních zákazníků činí tato hodnota 190 eur (4850 korun).

-stk-