Reuters: Křetínský by s Mediasetem mohli mít zájem o ProSieben

pátek, 27. března 2020, 15:30 Aktuality, TV MediaGuru

Mediaset by se mohl podle pozorovatelů spojit s českým miliardářem Danielem Křetínským a převzít ProsiebenSat.1.

Daniel Křetínský, foto: CMI

Daniel Křetínský, foto: CMI

Ředitel německé společnosti ProSiebenSat.1 Media Max Conze nečekaně odstoupil a z firmy odešel. Mezi analytiky se spekuluje, že německou mediální a rozhlasovou společnost by se mohl snažit převzít italský mediální podnik Mediaset, který by se za tímto účelem spojil s českým miliardářem Danielem Křetínským. Informovala o tom agentura Reuters.

„Společnost Czech Media Invest dění okolo ProSiebenSat.1 sleduje z pozice jednoho z významných akcionářů. Spekulace ale komentovat nebudeme," řekl Daniel Častvaj, člen představenstva společnosti Czech Media Invest (CMI), kterou Křetínský spoluvlastní a řídí.

Zpráva o odchodu Conzeho, který byl v čele ProSieben od poloviny roku 2018, přichází jen několik dní poté, co Mediaset zvýšil podíl v ProSieben na téměř 20 procent. Conze se kvůli nedobré finanční situaci ProSieben ocital pod stále větším tlakem.

K užšímu spojení s Mediasetem, který má pod kontrolou bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, byl Conze spíše skeptický, poznamenal Reuters. Největší italská mediální společnost potřebuje ProSieben pro svůj plán na vytvoření celoevropské televize.

Skupina CMI vlastní v ProSieben desetiprocentní podíl. Podle analytiků společnosti Citi, na něž se odvolává Reuters, je možné, že by se Mediaset mohl spojit s českým investorem a pokusit se firmu převzít celou.

Akcie ProSieben na zprávu o odchodu Conziho zareagovaly silným růstem. Dopoledne přidávaly kolem devíti procent, než zisky zmírnily zhruba na pět procent.

-čtk-