Rozvoz novin a časopisů je podle PNS bezproblémový

středa, 18. března 2020, 07:20 Aktuality, Tisk, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Výpadky mezi doručovateli vzniklé v souvislosti s karanténními opatřeními vlády ČR se podle PNS daří podle potřeb nahradit.

Zdroj: Shuttesrtock

Zdroj: Shuttesrtock

První novinová společnost (PNS) uvedla, že bez větších problémů distribuuje noviny a časopisy na všechna otevřená prodejní místa na celém území ČR.

Plynulá má být i situace v doručování předplaceného denního tisku, doručování adresných zásilek i distribuce neadresných zásilek - letáků. Výpadky mezi doručovateli vzniklé v souvislosti s karanténními opatřeními vlády ČR se podle PNS daří podle potřeb nahradit a zajistit spolehlivé doručování zásilek i předplatného.

PNS distribuuje každý den 1,5 milionu výtisků novin a časopisů na více než 15 tisíc prodejních míst. K doručování předplacených novin, adresných a neadresných zásilek pak využívá sítě téměř devíti tisíc doručovatelů rozmístěných po celém území ČR.

PNS zároveň uvedla, že je připravena státu nabídnout kapacitu své rozsáhlé doručovací sítě pro potřeby doručování zásilek do všech regionů České republiky. „V případě potřeby se například můžeme ve spolupráci s partnerskou společností Mailstep podílet na balení a rozvozu zdravotních potřeb do kteréhokoliv místa republiky,“ sdělil Vít Rozsypal, předseda představenstva PNS.

-mav-