Vlajka slaví 100 let, kampaň vybízí k jejímu vyvěšení

pondělí, 30. března 2020, 13:00 Aktuality, Reklama, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Česká vlajka slaví 100 let. Nová iniciativa Pod jednou vlajkou vyzývá k jejímu vyvěšení do oken jakožto symbolu sounáležitosti.

Zdroj: Pod jednou vlajkou

Zdroj: Pod jednou vlajkou

Česká, původně československá vlajka oslaví 30. března 100 let od svého vzniku. U této příležitosti vznikla iniciativa Pod jednou vlajkou, která vyzývá k vyvěšení tohoto státního symbolu do oken, nalepením na auto či namalováním na tvář. Cílem je nejen připomenutí výročí, ale i vyjádření české sounáležitosti a odhodlání překonat současnou nelehkou dobu pandemie.

Za iniciativou stojí organizátoři akce Jsme v tom spolu. „Výročí české vlajky nám v tuto chvíli přišlo velmi symbolické, a proto jsme se rozhodli tento den oslavit. V těchto nelehkých časech se symbolika jednoty národa sama vybízí. Bojujeme všichni pod jednou vlajkou, za jeden národ. Za to, abychom vše zvládli. Nacházíme se v těžké situaci a celá země je vzhůru nohama, takže jakoukoli chvíli, kdy je možné se povzbudit, musíme využít. A toto výročí je jasným impulsem,“ říká k akci iniciátor myšlenky Olda Bajer, mimo jiné i CEO Mall Group.

Československo získalo svou vlajku v roce 1920 přijetím zákona č. 252/1920 Sb., o ustanovení státních symbolů. Dnes již pouze česká vlajka dostala svou podobu podle návrhu Jaroslava Kursy, který aktuální podobu navrhl jako jednu z možností. 

-stk-