Vodafone spustí v březnu placenou internetovou televizi

středa, 11. března 2020, 14:50 Internet & Mobil, TV MediaGuru

Do dvou týdnů zahájí internetová televize Vodafone TV. Bude možné si ji pořídit se set-top boxem a využívat pro mobilní zařízení.

Quique Vivas, viceprezident pro nefiremní zákazníky, foto: MediaGuru.cz

Quique Vivas, viceprezident pro nefiremní zákazníky, foto: MediaGuru.cz

Mobilní operátor Vodafone chce ještě v březnu spustit svou internetovou televizi Vodafone TV. Půjde o placenou internetovou televizi, produkt pocházející z globální sítě Vodafonu, který firma v Česku zahrne do svého portfolia.

Televizi si bude možné pořídit se set-top boxem a pak ji využívat i přes aplikaci pro mobilní zařízení – telefon i tablet. Fungovat bude jak s fixním internetem od Vodafonu, tak i od jiných poskytovatelů.  

Operátor testuje Vodafone TV již od prosince mezi svými zaměstnanci, v druhé polovině března by měla být představena veřejnosti. Novinka bude na trhu fungovat vedle televizní nabídky UPC, které Vodafone v létě loňského roku koupil. Časem by měla UPC TV z trhu zmizet, stejně jako samotná značka UPC.

Zpočátku Vodafone TV nepočítá s exkluzivním obsahem, na kterém staví kupříkladu konkurenční O2 TV, nabízející mimo jiné fotbalovou nejvyšší soutěž Fortuna:Ligu či zápasy z fotbalové Ligy mistrů UEFA. Vodafone pro své rozhodnutí vychází z interního průzkumu, podle něhož se jen 12 % českých spotřebitelů rozhoduje pro placenou televizi na základě obsahové nabídky. „Nicméně, až budeme ve hře a uvidíme-li, že exkluzivní obsah získává na popularitě, budeme o tom uvažovat,“ řekl Quique Vivas, viceprezident pro nefiremní zákazníky společnosti. Naopak do tvorby vlastního obsahu se Vodafone pouštět nechce.

Součástí nové služby bude i Videopůjčovna, kde bude možné si půjčovat jednotlivé filmy, bez nutnosti předplatného.

-stk-