Burda připravuje Dny Marianne, s akcí v září počítá

úterý, 21. dubna 2020, 07:35 Tisk, Koronavirus na jaře 2020, Aktuality MediaGuru

Pandemie by neměla ohrozit konání největší nákupní magazínové akce Dny Marianne. Pořadatel event připravuje.

Vydání časopisů při příležitosti Dnů Marianne 2019, zdroj: Burda International CZ

Vydání časopisů při příležitosti Dnů Marianne 2019, zdroj: Burda International CZ

Vydavatelská společnost Burda International CZ neruší plány na pořádání svého tradičního magazínového eventu Dny Marianne, který je největší akcí svého druhu na českém trhu. Na dotaz MediaGuru.cz to uvedla generální ředitelka Burda International CZ Petra Fundová.

„Přípravy na Dny Marianne běží jako obvykle, počítáme s tím, že obchodní centra se během června otevřou," sdělila. Počítá se se všemi doprovodnými aktivitami, které se s Dny Marianne pojí – např. Marianne Lounges včetně rozdávání dárků. Letošní ročník se má uskutečnit o víkendu od 18. až 20. září.

Do loňského ročníku se zapojilo 6600 obchodů v Česku i na Slovensku, nákupní slevy obvykle dosahují až 70 %. Svou oddělenou část nabídek mají také e-shopy. Obraty prodejců zapojených do akce se za tři dny jejího konání souhrnně šplhají na cca 450 mil. Kč.

V reakci na pandemii zatím Burda není nucena upravovat své časopisecké portfolio a žádné změny v tuto chvíli nechystá. Podle generální ředitelky se prodeje časopisů na základě březnových výsledků vyvíjejí relativně příznivě. „Některé časopisy se dokonce prodávají víc, například dětské nebo křížovkářské. U ostatních je snížení prodeje na úrovni cca 10-15 procent," uvedla s tím, že dubnové prodejní výsledky zatím nejsou uzavřené. 

Burda International CZ je mj. vydavatelem řady časopisů životního stylu (většinou jde o měsíčníky), ženských magazínů, hobby časopisů a některých PC titulů.

-mav-