Euro uvede online konferenci Jak znovu roztočit kola ekonomiky

pondělí, 27. dubna 2020, 11:15 Aktuality, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Nová společná diskusní platforma týdeníku Euro má reagovat na klíčová témata a aktuální situaci na trhu.

Zdroj: Euro

Zdroj: Euro

Vydavatelství Mladá fronta a ekonomický týdeník Euro spouští nový projekt online konferencí s živým přenosem. Nový cyklus konferencí s názvem Jak znovu roztočit kola ekonomiky zahajuje prvním živým přenosem právě na dané téma.

První plánovaná konference Jak znovu roztočit kola ekonomiky se uskuteční 14. května, od 13:00 do 15:00 h. Živý přenos konference u kopule Tančícího domu bude vysílán na webu Euro.cz, na sociálních sítích Euro.cz, na speciální micrositě kola-ekonomiky.cz a na kanále Youtube.com. Diskuse bude také ke zhlédnutí na našem webu MediaGuru.cz, mediálního partnera konference.

V diskusi vystoupí mj. Stanislav Bernard (pivovarnictví), Štěpán Jurajda (ekonomika), mj. Jan Klas (řízení letového provozu), Lukáš Kovanda (ekonomika), Zdeněk Pohlreich (gastronomie), Roman Šmucler (zdravotnictví), Bohdan Wojnar (automobilový průmysl) a další. Moderovat bude Libor Bouček.

Témata první konference

  • Před námi jsou nelehké časy, české ekonomice hrozí recese a zadlužení. Máme šanci to ustát?
  • Kdy (a zda vůbec) se vrátíme k původní zaměstnanosti?
  • Bude z Česka autoland i v budoucnu? Nenastal čas na diverzifikaci české ekonomiky
  • Řešení stávající situace ve zdravotnictví a výhled do budoucna
  • Restaurace nevydělávají, hospody stojí, nájmy i lidé se platí. Jakou kompenzaci od státu a od majitelů nemovitostí se může gastro dočkat?
  • Lze využít krizi k růstu rodinného byznysu?
  • Pozitivní efekt koronaviru – konec růstu mezd. Neutečou ale lidé do ciziny?
  • Pokles kurzu Kč/€ a Kč/USD – těžké období pro importéry, výhoda pro exportéry. Jak hodně to pomůže vývozcům?

Každá online konference bude tematicky zaměřený speciál. Diskusní platforma bude probíhat pod webovým odkazem na Euro.cz, který může vzdáleně sledovat každý připojený host a uživatel. Vysílat se bude vždy živě z televizního studia vydavatelství Mladá fronta. Moderátor/ka konference bude přítomna přímo ve studiu společně až s třemi diskutujícími. Ostatní hosté diskuse budou připojeni vzdáleně přes platformu Webex z domova a kanceláří.

Další speciály budou věnovány problematice zdravotnictví (21. 5. 2020), bankovnictví (4. 6. 2020), cestovního ruchu (18. 6. 2020), gastro (16. 7. 2020), kybernetické bezpečnosti (30. 7. 2020), retailu (13. 8. 2020) a automotive (7. 8. 2020). Témata jsou zacílena na byznysové čtenáře týdeníku Euro a uživatele webu Euro.cz.

-mav-