Knowlimits kupuje poloviční podíl v agentuře Fragile media

pátek, 24. dubna 2020, 08:35 Reklama MediaGuru

Knowlimits majetkově vstupuje do Fragile media, podíly kupuje od skupiny Etnetera a Daniela Kafky.

Jan Vidím a Daniel Kafka, zdroj: Knowlimits

Jan Vidím a Daniel Kafka, zdroj: Knowlimits

Komunikační skupina Knowlimits a agentura Fragile media rozšiřují své dříve uzavřené strategické partnerství. Knowlimits tak nově majetkově vstupuje do Fragile media, ve které získává 50% podíl. A to tak, že 25% podíl kupuje od Etnetera Group a druhý 25% podíl od Daniela Kafky, zakladatele Fragile media.

Podle Jana Vidíma, CEO Knowlimits Group, obě strany pozitivně vyhodnotily dříve uzavřené strategické partnerství. „Jednoznačně chceme pokračovat v započaté práci a posilovat naše postavení na mediálním trhu. Jsem velmi rád, že se nám v prvním čtvrtletí díky vzájemné spolupráci podařilo realizovat hned několik zajímavých kampaní pro stávající i nové klienty. Zároveň v této nejisté době velmi kladně vnímám možnost nabídnout integrované kampaně se silnou digitální složkou,“ uvedl.

„Na hledání partnera, se kterým se společně posuneme o další stupeň výše, jsme se soustředili v průběhu celého minulého roku. Současná situace nám dává konkurenční výhodu, kterou chceme jednoznačně využít,“ dodal Daniel Kafka, zakladatel Fragile media. Tomu tak stále patří druhá polovina firmy.

Etnetera Group se rozhodla prodat svůj minoritní podíl po téměř šesti letech.

Komunikační skupiny Knowlimits Group a Fragile media oznámily vznik strategického partnerství letos v únoru. Tehdy uvedly, že mají několik společných znaků. Vznikaly od nuly a mají mít i podobnou firemní kulturu. Vysvětlily, že ta má spočívat v nezávislosti a samostatnosti jednotlivých konzultantů či silné orientaci na výsledek.

Podle posledních veřejně dostupných údajů za rok 2018 dosáhla Fragile media obratu ve výši 144 mil. Kč. Zaměřuje se na online marketing, a to jak na výkonovou část, tak na brand/image kampaně. Pracuje pro ni 45 zaměstnanců.

Knowlimits Group vykázala podle výroční zprávy v roce 2018 tržby ve výši 1,3 mld. Kč. Ke konci roku 2018 ji vlastnili Jan Vidím, Rudof Mihle a Martin Kurzweil.

-mav-