Mall.tv „žije kulturou“, zvyšuje sledovanost

pondělí, 6. dubna 2020, 11:00 Internet & Mobil, Koronavirus MediaGuru

Internetová televize Mall.tv podporuje v době nouzového stavu kulturu. Vybrala na ni již tři miliony. Zároveň zaznamenává nárůst sledovanosti.

Na Mall.tv proběhl i online koncert skupiny Mňága a Žďorp z rožnovské zkušebny, foto: Jakub Koutný.

Na Mall.tv proběhl i online koncert skupiny Mňága a Žďorp z rožnovské zkušebny, foto: Jakub Koutný.

Od 18. března slouží internetová televize Mall.tv jako platforma umělcům, kteří nemohou kvůli pandemii koronaviru hrát ve svých divadlech či koncertovat. Pod názvem #kulturažije zveřejnila za uplynulé dva týdny v online premiéře tři desítky koncertů, divadelních i tanečních vystoupení a dalších kulturních akcí. Přes dárcovskou platformu Donio.cz navíc diváci poslali jednotlivým účinkujícím i finanční podporu, celkem se již vybralo tři miliony korun. Vedle toho však Mall.tv upravila svůj stávající program a zaznamenala nárůst sledovanosti. 

Jak pro MediaGuru.cz popisuje šéfproducent televize Lukáš Záhoř, v Mall.tv nezůstal od vypuknutí krize kámen na kameni. „Prakticky ze dne na den jsme přestavěli celé vysílání Mall.tv, začali každý den vysílat živě a ve stanovený čas. Omezili jsme natáčení týdenních formátů, které nahradily individuální vlogy našich tvůrců. Do speciální sekce z karantény tak denně svými krátkými formáty přispívají třeba architekt Adam Gebrian, bývalý záchranář Vít Samek, foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková, moderátorka Agáta Hanychová nebo ekonom Dominik Stroukal a příležitostně je doplňují extrémní starosta Pavel Novotný a reportér Radan Šprongl.“

Kromě úpravy stávajícího programu zařadila Mall.tv v reakci na diváckou poptávku i nové pořady. Přibyly pořady Cvičí celé Česko či Kašpárek je taky doma a v přípravě je Mistr pekař. „A podle původního plánu bude uveden sitcom Život je hra – 2. sezóna, který startuje v pondělí 6. dubna,“ dodává Lukáš Záhoř. 

V době, kdy většina lidí zůstává pokud možno doma, roste Mall.tv  sledovanost, a to přibližně o 30 %. Na podzim loňského roku měla dosahovat milionu unikátních uživatelů měsíčně. Mezi nejpopulárnější pořady se ve standardním formátu řadí Události Luďka Staňka a Trafika Martina Jirmana, které jako jediné zůstaly zachovány v původní periodicitě a podobě. „Když zohledníme i pořady, které mimořádným opatřením podlehly, pak jsou to Menutovka, Na vlastní otvor a Extrémní starosta. Co se novinek týče, baví diváky Spolu doma a Cvičí celé Česko. Zvýšený zájem znovu zaznamenal také webseriál #martyisdead upozorňující na rizika, která hrozí na internetu,“ říká Lukáš Záhoř. 

Jedním z nejpopulárnějších pořadů na Mall.tv jsou Události Luďka Staňka, foto: Tomáš Martinek.

Jedním z nejpopulárnějších pořadů na Mall.tv jsou Události Luďka Staňka, foto: Tomáš Martinek.

U zmíněného kulturního projektu #kulturažije, který Mall.tv i nadále rozvíjí, se největší sledovanosti zatím dostalo hrám Dejvického divadla a divadla Vosto5 nebo derniéře Bláznivého Petříčka s Táňou a Vojtou Dykovými. Z koncertů bodovala živá vystoupení PSH z pražského Lucerna Music Baru, Mňágy a Žďorp z rožnovské zkušebny a Iva Kahánka z frýdecko-místecké ZUŠ. „Čekají nás ale ještě minimálně tři desítky dalších vystoupení a kulturních akcí, mimo jiné koncerty Čechomoru, Kapitána Dema nebo Báry Polákové, speciál Malého prince divadla Studio Dva i vyprávění Vandráků Vagamundos Pavla Lišky, Honzy Révaie a Hynka Bernarda, tak uvidíme. Důležitou roli bude hrát i fakt, že záznamy zůstávají k vidění po celou dobu trvání nouzového stavu, takže si je diváci můžou pustit kdykoli zpětně,“ doplňuje Lukáš Záhoř. Kromě divadelních a koncertních vystoupení využije platformu i Jeden svět ke slavnostnímu vyhlášení vítězů či Svět knihy, který nabídne rozhovory s populárními spisovateli a jejich autorská čtení.

Umělci, kteří by chtěli s Mall.tv spolupracovat, ji mají přímo oslovit. „Variant spolupráce se nabízí několik. První z nich je, že pošle záznam, druhou možnost společného vysílání s využitím restreamu na Mall.tv, anebo do třetice za předpokladu dodržení všech bezpečnostních opatření můžeme jeho vystoupení natočit,“ vyjmenovává Lukáš Záhoř. 

Internetová televize Mall.tv patří do skupiny Mall Group. Své vysílání odstartovala 7. října 2018. Kromě vlastních pořadů nabízí i filmy distribuční společnosti Aerofilms a KVIFF Distribution. Od září loňského roku je dostupná její slovenská lokalizace. Od začátku dubna zahájila strategickou spolupráci s vydavatelstvím CNC v oblasti videoprodukce a inzertní propozice v rámci online video reklamy. 

CNC: Felix zastane post Co-CEO, doplní L. Šmuclerovou

čtvrtek 19. března 2020

-stk-