Nova a Prima podpořily kampaň Ministerstva zdravotnictví

středa, 6. května 2020, 07:25 Aktuality, TV, Reklama MediaGuru

Komerční vysílatelé podpořili informační kampaň ministerstva zdravotnictví, zdarma odvysílali 25 hodin osvětových spotů.

Osvětová kampaň Ministerstva zdravotnictví, repro: MZd

Osvětová kampaň Ministerstva zdravotnictví, repro: MZd

Do osvětových aktivit v souvislosti s probíhající pandemií Covid-19 se zapojily i komerční televize Nova a Prima. Kromě desítek hodin vlastního zpravodajského a publicistického obsahu a vzniku nových pořadů osvětového charakteru, podpořili komerční vysílatelé také oficiální edukační kampaň Ministerstva zdravotnictví zaměřenou na prevenci nákazy koronavirem a poskytli jí zdarma reklamní prostor.

Kampaň probíhá od 19. března 2020 do odvolání, zatím bylo odvysíláno více než jeden tisíc spotů v souhrnné délce přesahující 1500 minut. Hlavním cílem kampaně je informovat veřejnost o nejvhodnějších hygienických opatřeních v prevenci nákazy onemocněním Covid-19. 

„Připojit se k oficiální preventivní kampani a poskytnout prostor pro informační spoty Ministerstva zdravotnictví pro nás bylo samozřejmostí,“ uvedl Marek Singer, prezident AKTV.

Kampaň #Spolu proti koronaviru si klade za cíl přinést lidem univerzální jednoduchá pravidla, jak se za současné situace chovat a co dělat pro své zdraví. Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro širokou veřejnost celkem šest televizních spotů.  Kromě TV spotů připravilo Ministerstvo zdravotnictví v rámci stejnojmenné kampaně také plakáty do vozů hromadné dopravy a ulic po celé České republice.

-mav-