V Havasu vznikl Facebook chatbot pro generaci Z

pondělí, 6. dubna 2020, 07:25 Aktuality, Internet & Mobil, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Jazyk koronavirového chatbota je přizpůsobený pro generaci Z, tedy 14 – 25 let.

Zdroj: Havas PR

Zdroj: Havas PR

Zatímco mezi lidmi staršími 66 let vládní doporučení plně respektuje 79 %, mezi mladými ve věku 18–29 let je to jen 52 %. A 37 % mladých přiznává, že respektuje jen některá doporučení, jak vyplývá z výzkumu Ipsos z poloviny března.

Jasmína Orlická a Jana Patočková z agentury Havas přišly s projektem, kterým chtějí přístup mladých změnit. Během víkendu vymyslely, napsaly a naprogramovaly Facebook chatbota, aby pomohly šířit osvětu mezi těmi, kteří méně sledují klasické zpravodajství. Mladí si tak mohou na Facebooku promluvit o nemoci Covid-19 s chatbotem

Podobné chatovací moduly spustili i ministerstvo zdravotnictví a ČVUT. „Jejich chatboti fungují spíše jako čistě informační zdroje. Navíc nám přišlo logičtější využít platformu, kde je nejvíc lidí – proto jsme zvolily chatovací aplikaci Messenger od Facebooku,” vysvětlují autorky.

Jazyk koronavirového chatbota je přizpůsobený pro generaci Z, tedy 14 – 25 let. „Celý chatbot je napsaný odlehčenou formou, aby to bavilo mladé lidi číst a měli zájem získávat informace. Proto jsme zapojily také emoji a gify, které pomáhají tomu, aby konverzace mezi botem a uživatelem plynula přirozeně,“ říká Jasmína Orlická.

-mav-