Alza poskytne část kapacity AlzaBoxů Zásilkovně

čtvrtek, 7. května 2020, 15:00 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Zákazníci Zásilkovny si budou moci nově vyzvednout zásilky i v AlzaBoxech.

Zdroj: Alza

Zdroj: Alza

Alza.cz v rámci pandemické situace historicky poprvé pustí do svých AlzaBoxů další subjekt Zásilkovnu. Od 5. května jí poskytuje stovky volných slotů tak, aby její zákazníci měli větší možnost vyzvednout své zásilky. Počet propůjčených schránek se bude zvyšovat, v průběhu dvou týdnů se plánuje rozšíření na více než 100 AlzaBoxů napříč celou Českou republikou. 

První pilotní balíčky si zákazníci Zásilkovny budou moci vyzvednout v Praze na deseti místechv Praze 8 v Kauflandu, ÚAN Florenc a na Invalidovně, dále pak v Galerii Fenix, v BB Centru, na Nádraží Libeň, v Horních Počernicích, v Globusu v Čakovicích a také v Hloubětíně. Do pilotního seznamu je zařazena také jedna Prodejna budoucnosti, a to na Praze 4 v ulici Antala Staška. 

„Ačkoli jedeme v Alze momentálně v mimořádně náročném režimu, vše je zařízeno tak, aby naši zákazníci tuto výpomoc vůbec nepocítili, respektive naopak využili synergii z toho plynoucí,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility. 

AlzaBoxů provozuje Alza v současnosti na 200, což je dvakrát více než před rokem. Na českém trhu jich je téměř 140. Jejich počet chce však výrazně navýšit. „V nejbližších týdnech očekáváme zásilku dalších několika stovek AlzaBoxů, jimiž chceme naši síť maximálně posílit. I proto Zásilkovně můžeme nabídnout pomocnou ruku a výhledově počet slotů rozšířit na stovky dalších AlzaBoxů, což znamená prostor pro tisíce balíčků denně,“ doplnil Moudřík. 

„Aktuálně posilujeme vlastní síť doručení na adresu, ale hledáme i další smysluplná řešení, proto pomoc technologické jedničky na trhu vnímáme velmi pozitivně s tím, že si naši zákazníci budou moci své zásilky vyzvednout bezkontaktně. Cena služby bude stejná, jako jsou zvyklí z ostatních výdejních míst Zásilkovny,“ popsala Simona Kijonková, spolumajitelka Zásilkovny. 

-stk-