Direct podpoří hranou kampaní Zlevňující havarijko

středa, 27. května 2020, 16:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Direct pojišťovna představuje zcela nový produkt. V kampani opustila svět stříhánek a vstoupila do světa hraných spotů.

Zdroj: Repro YT Direct pojišťovna

Zdroj: Repro YT Direct pojišťovna

Direct pojišťovna představuje zcela nový produkt. Pod názvem Zlevňující havarijko nabídne havarijní pojištění, jehož cena bude každoročně klesat spolu s hodnotou nového auta. „Každý rok lidé kupují nová auta, pojišťují si je a pak za ty pojistky platí každý rok stejně, někdy i víc. Když se nad tím ale zamyslíte, hodnota nového auta každý rok klesá, a tak by měla přece logicky klesat i pojistka. To se ale na trhu nedělo, a tak jsme se rozhodli, že to jako první pojišťovna v České republice, a pokud víme, i ve střední Evropě, lidem nabídneme. Náš produkt je tedy o tom, že vám automaticky každý rok snížíme cenu pojištění o 7 %,“ popisuje na dotaz MediaGuru tisková mluvčí společnosti Nela Maťašeje.  

S novým produktem cílí Direct pojišťovna na majitele nových aut. „Zlevňující havarijko vám automaticky nabídneme, pokud vaše auto nedosáhlo věku pěti let. Současně je potřeba mít pojištěná všechna rizika na havarijním pojištění a samozřejmě nebourat. Věk 5 let jsme zvolili, protože hodnota u nových aut nejvíce klesá právě do pěti let, pak už není pokles tak výrazný,“ přibližuje Nela Maťašeje.

Od 1. června podpoří novinku také kampaň, jež bude měsíc a půl k vidění v televizi na kanálech skupiny Prima a na internetu. „Pro kampaň máme připraveny tři spoty, dva z nich komunikují obecné benefity pojišťovny – že jsme bez háčků a že klienty nedržíme jako rukojmí a mohou u nás vypovědět smlouvu kdykoliv. Poslední spot je zaměřený právě na nový produkt Zlevňující havarijko,“ říká Nela Maťašeje s tím, že možná bude do mediamixu zapojen i outdoor. 

V nové kampani opustila firma stříhánky, se kterými doposud pracovala, a vstoupila do světa hraných spotů. „Rozhodli jsme se tak proto, že jsme do spotů chtěli přinést více lehkosti a emocí, což se v animovaných klipech dělá obtížně,“ vysvětluje Nela Maťašeje a dodává: „Nové spoty mají jednoduchou linku – jde o první rande sympatické mladé ženy, která hledá partnera. Bohužel má ale tu smůlu, že to rande nikdy nedopadne ideálně – vždycky se objeví nějaký problém. A my říkáme, že by se člověk neměl spokojit jen tak s někým. Samozřejmě nejen v životě, ale taky při výběru pojišťovny. Současně dokazujeme, že to v Directu děláme jinak. Tuto paralelu završí velké zelené Éčko, které problémového partnera vymrští od stolu a ,usadí se' místo něj naproti dívky.“

Natáčení probíhalo v posledním týdnu před spuštěním nouzového stavu. „Největší výzvou bylo odmrštění herců ze scény. Chtěli jsme, aby scéna působila opravdově, takže jsme zavrhli animaci a nechali obří Éčko vyrobit. Přestože naši herci nejsou kaskadéři, zvládli to bravurně. Natáčeli jsme celou noc spolu s týmem kaskadérů, ale byla to krásná práce,“ líčí Maťašeje.

Na přípravě kampaně se podílela agentura Brain One. Produkci zajistila zlínská společnost Bumerang Film. Režie se ujal Štěpán Fok Vodrážka. Mediální plánování a nákup zajišťuje agentura PHD. „Chtěla bych všem poděkovat. Je pro nás vždycky důležité najít pro kampaň ty správné partnery, kteří budou s Directem rezonovat hlavně co se týče našich hodnot. A to se nám tentokrát velmi povedlo,“ doplňuje Nela Maťašeje.

Kromě Zlevňujícího havarijka nabízí Direct pojišťovna majitelům vozů nově také službu Nezaviněná bouračka, kterou lze využít při nehodě v zahraničí. „Služba Nezaviněná bouračka vám pomůže, když vás například v Itálii nabourá Maďar. Nemusíte nic řešit s maďarskou pojišťovnou, my se o to postaráme za vás. Peníze vám vyplatíme a vyžádáme si je pak od maďarské pojišťovny sami,“ popisuje Maťašeje s tím, že změna se dotkla také asistencí, které byly zjednodušeny pro ty, co se nechtějí o nic starat. Zákazníci si mohou kupříkladu vybrat, kam chtějí v případě nehody své auto nechat odtáhnout.  

-stk-