Facebook přináší možnost „e-shopu“ zdarma

čtvrtek, 21. května 2020, 16:30 Aktuality, Internet & Mobil, Retail MediaGuru

Facebook uvádí novou službu Shops, jež umožní firmám přenést prodej svého zboží na sociální sítě.

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

Facebook uvádí na trh novou službu Shops, jež má firmám umožnit zobrazit a prodávat své produkty přímo na sociálních sítích Facebook a Instagram. 

„Facebook Shops usnadní firmám zřízení internetového obchodu tak, aby k němu měli zákazníci přístup na Facebooku i Instagramu. Vytvoření Facebook Shop je  jednoduché a zdarma. Firmy si mohou ze svého katalogu vybrat zboží, které chtějí vystavit, uzpůsobit si vzhled svého obchodu náhledovým obrázkem či výběrem barev tak, aby odpovídal jejich značce. Každý prodejce tak může bez ohledu na svou velikost či rozpočet přenést své podnikání online a spojit se se zákazníky, kdekoli a kdykoli je to pro ně výhodné,“ píše ve svém vyjádření sociální síť. 

Brzy tak Facebook rozšíří svůj panel nástrojů o platformu Shop Builder, přes kterou půjde nahrávat na síť přímo vybrané produkty, či službu propojit k již zavedenému e-commerce řešení od vybraných platforem. Prozatím je partnerství navázáno s osmi hráči na globálním trhu, a to se Shopify, BigCommerce, WooCommerce, ChannelAdvisor, CedCommerce, Cafe24, Tienda Nube a Feedonomics.

Nákupy bude možné realizovat přímo v aplikaci, přičemž bude umožněna i komunikace zákazníků s firmami přes chatovací aplikace Messenger, WhatsApp nebo Instagram Direct. 

Novou službu bude nabízet Facebook po celém světě. V první vlně se zaměří na firmy, které již používají funkci Nakupování (Shopping) na Instagramu. V následujících měsících bude zpřístupněna ostatním.

Jak uvedl při prezentaci nové bezplatné služby šéf Facebooku Mark Zuckerberg, vydělávat chce sociální síť především na reklamě, nikoliv na poplatcích za zřízení či provoz e-shopu.

Spolu se službou Shops uvádí Facebook také nástroj na propojení věrnostních programů či možnost přidat produktové tagy přímo pod videa vysílaná živě, během jejichž sledování půjde propagované zboží rovnou koupit. 

Ukázka tzv. liveshoppingu v živém vysílání na Instagramu a Facebooku, zdroj: Facebook

Ukázka tzv. liveshoppingu v živém vysílání na Instagramu a Facebooku, zdroj: Facebook

-stk-